داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
10 دلیل برای اینکه منشا به استقلال بیاید یا نیاید!
کد مطلب: ۶۶۱۶۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
داستان مذاکره و توافق اولیه استقلال با گادوین منشا هنوز منجر به امضای قرارداد بین طرفین نشده اما خبرهای اولیه در این باره واکنش های متناقضی را به همراه داشته است.
10 دلیل برای اینکه منشا به استقلال بیاید یا نیاید!
به گزارش اوشیدا به نقل از ورزش سه، در این بین آنچه در روزهای ابتدایی مذاکرات مشکلاتی را برسر عقد قرارداد ایجاد کرده بود یکی قیمت بالای این بازیکن و دیگری حق فسخ قرارداد در پایان فصل است که ظاهرا باشگاه استقلال با چانه زنی توانسته این دو مورد را حل کند. موضوع فسخ قرارداد از این قرار است که باشگاه استقلال قصد دارد با منشا قرارداد یک سال و نیمه امضا کند با این شرط که اگر کیفیت فنی او مورد تایید قرار نگرفت بتواند بدون پرداخت پول قراردادش را فسخ کند و البته در صورتی که این بازیکن خودش قصد جدایی و انتقال به تیم جدیدی را داشت ، به باشگاه پول قابل توجهی بابت رضایت نامه پرداخت کند.


این موضوعی است که در ابتدا با موافقت منشا همراه نشد اما حالا گفته می شود با توجه به پایان فصل نقل و انتقالات او پذیرفته است این پیشنهاد را قبول کند.اما آیا جذب این بازیکن به سود استقلال خواهد بود یا این انتقال ثمره ای برای آبی ها نخواهد داشت ؟


جذابیت های استقلالی شدن منشا

1- منشا یکی از بازیکنانی است که در فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا نقش تعیین کننده ای در صعود پرسپولیس به فینال داشت و اغراق نیست اگر بگوییم او جزو سه چهار بازیکن تاثیرگذار تیمش بود.این کیفیتی است که استقلال برای مقابله با سه حریف وحشتناک لیگ قهرمانان آسیا به آن نیاز دارد.


2- بنابر شنیده ها قرارداد بستن با منشا بار مالی زیادی برای استقلال به همراه ندارد و این یک خرید اقتصادی برای باشگاه است ضمن اینکه در صورتی که منشا شرط باشگاه استقلال را قبول کند این باشگاه می تواند در صورت عدم تمایل به همکاری در پایان فصل تمام هزینه های خود را در غالب رضایت نامه تامین کند.


3- منشا بازیکن باکیفتی است؟ باید در نظر داشت که با وجود آمار پایین گلزنی او از محبوبترین چهره های پرسپولیس نزد هواداران بود و جدایی اش باعث حیرت بسیاری از علاقه مندان به این تیم شد. او در پرسپولیس بازیکنی اثرگذار بود.(نمونه ای از بازی خوب او در مسابقه پایانی فصل مقابل پارس قابل مشاهده است).


4- منشا در طول سال هایی که در پرسپولیس بازی می کرد بازیکن بی کیفیتی نشان نداد و با توجه به اینکه با بی مهری برانکو روبرو شد، طبیعی است که با حضور در استقلال انگیزه فراوانی خواهد داشت. این تقریبا در مورد تمام بازیکنانی که از تیم های خود جدا می شوند وجود دارد و طبیعی است حضور منشا در تیم رقیب پرسپولیس، انگیزه های او را برای درخشش چند برابر می کند.


5- حضور منشا در استقلال باعث می شود دست شفر برای انتخاب ترکیب اصلی به ویژه در خط حمله کاملا باز شود و او بتواند تیمش را با آرایش های مختلف وارد زمین کند، منشا در کنار حضور در کارهای تیمی بازیکن شوت زن است که می تواند در مواقع حساس نقش یک بازیگن گره گشا را بازی کند ضمن اینکه حضور او رقابت را در بین بازیکنان استقلال بالا می برد و باعث پیشرفت کیفیت فنی آنها می شود.مشکلات حضور منشا


1- شاید مهمترین مشکل برای حضور منشا در استقلال این باشد که او از پرسپولیس آمده و طبیعی است با حضور در این تیم باید فشار مضاعفی را تحمل کند، فشاری که فوتبال بسیاری از بازیکنان را تباه کرده است.


2- منشا مدت ها است در لیگ ایران گلی نزده است و این مهمترین دلیلی است که در لیست مازاد پرسپولیس قرار گرفته است و طبیعی است مدیران استقلال برای به خدمت گرفتن او باید پاسخگوی افکار عموی باشند. این موضوع فقط به مدیران استقلال محدود نمی شود و احتمالا سطوح بالاتر مدیریت ورزش هم در بر خواهد گرفت.


3- حضور منشا در استقلال فشردگی عجیبی در خط آتش استقلال ایجاد می کند و در صورت که با این تیم قرارداد امضا کند، باید با بازیکانی مثل گونسالوس، پاتوسی، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، رضا آذری، مرتضی تبریزی، الهیار صیادمنش، روح الله باقری، مهدی قائدی، محسن کریمی، طارق همام و حتی سجاد آقایی رقابت کند. طبیعی است این فشردگی بیش از اندازه در کنار فوایدی که دارد، شاید باعث شود به بسیاری از بازیکنان جوان این تیم فرصت بازی نرسد.


4- بازیکنانی که از قاره آفریقا به ایران می آیند به مرور غرق جذابیت های زندگی در ایران می شوند و باید عقد قرارداد با آنها سختگیرانه باشد که منشا هم از این قائده مستثنی نیست.


5- با توجه به اینکه در این فصل استقلال خریدهای پرتعدادی داشته ممکن است کادرفنی به عدم اطمینان به بازیکنان فعلی و البته عدم ثبات متهم شوند. البته درخشش احتمالی این بازیکن در ترکیب استقلال می تواند به همه این حواشی پایان بدهد ضمن اینکه یک تیم برای حضور در تورنمنت های مهم به بازیکن با کیفیت پرتعداد نیاز دارد.
Share/Save/Bookmark