داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه نیمروز:
نقش زن در جامعه بالاتر از نقش مرد است/ تاکید اسلام برای احترام به مادر
کد مطلب: ۶۳۴۶۳
تاریخ انتشار:شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۹
امام جمعه نیمروز گفت: با توجه به اهمیت جایگاه زنان، نقش زن در جامعه بالاتر از مردان است.
نقش زن در جامعه بالاتر از نقش مرد است/ تاکید اسلام برای احترام به مادر
حجت السلام و المسلمین محمد راشکی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: با توجه به اینکه بهشت زیر پای مادران است خدمت به مادر از اهمیت بسیاری برخوردار است به طوری که در صورت کم محبتی به مادر در لحظات آخر عمر نمی‌توان شهادتین گفت.

وی افزود: بترسید از نفرین مادر که نفرین او شمشیر تیز و برنده تر است؛ احترام به مادر و شخصیت او یکی از سفارشات دین مبین اسلام است.

حجت الاسلام راشکی اشاره کرد: در مورد احترام گذاشتن به شخصیت مادر همین بس که روز مادر روز تولد گوهر خلقت فاطمه زهرا است بنابراین نقش زن در جامعه بالاتر از نقشه مرد است.

امام جمعه نیمروز اظهار کرد: زنان و بانوان علاوه بر اینکه خود یک قشر فعال در جامعه هستند قشرهای فعال دیگری را نیز در دامن خود پرورش و تربیت می کنند بنابراین در محیط خانه و خانواده نقش مادر برجسته ترین نقش در تربیت کودکان است.

وی با بیان اینکه کودکان برای اولین بار در آغوش مادر قرار می گیرند و برخورد اجتماعی را از او یاد می‌گیرند، خاطرنشان کرد: مادر کودک خود را با اصول اساسی دین مبین اسلام آشنا و تربیت صحیح را به فرزندان خود یاد می دهند.

امام جمعه شهرستان نیمروز تصریح کرد: مادر سرچشمه ایثار محبت است و بدون هر گونه چشمداشتی تمام توان خود را صرف فرزندان خود می‌کند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark