داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
ترامپ: ازسرگیری آزمایش‌های کره شمالی باعث ناامیدی است
کد مطلب: ۶۶۵۲۳
تاریخ انتشار:شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به گزارش‌ها درباره آغاز بازسازی تاسیسات موشکی کره شمالی واکنش نشان داد.
ترامپ: ازسرگیری آزمایش‌های کره شمالی باعث ناامیدی است
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه گفت اگر کره شمالی آزمایش‌های تسلیحاتی خود را از سر بگیرد، ناامید خواهد شد.

وی در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید گفت: «اگر او (کیم جونگ اون) کاری انجام دهد که بر اساس تفاهم میان ما نباشد، من به شکل منفی غافلگیر خواهم شد. اما باید منتظر باشیم و ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد. اگر ببینم آن‌ها آزمایش تازه‌ای انجام دهند، ناامید خواهم شد.»

این اظهارات ترامپ پس از آن صورت گرفت که دو اندیشکده آمریکایی و سازمان اطلاعات کره جنوبی این هفته اعلام کردند کره شمالی بازسازی یک سایت پرتاب موشک را از سر گرفته است.

همچنین گزارش‌هایی از سازمان اطلاعات کره جنوبی مبنی بر فعالیت‌هایی تازه در یک کارخانه منتشر شده است که مسئول تولید نخستین موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای کره شمالی است که قادر به رسیدن به خاک آمریکا هستند.

ترامپ که مایل به یک پیروزی سیاسی بزرگ برای خود در برابر کره شمالی و انجام کاری است که روسای جمهوری پیشین آمریکا برای دهه‌ها از انجام آن ناتوان بوده‌اند، بار‌ها از توقف آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی به عنوان یک دستاورد برای خود یاد کرده است.

با این حال، رسانه دولتی کره شمالی روز جمعه برای نخستین بار به بی‌نتیجه بودن نشست اخیر سران دو کشور در ویتنام اذعان و اعلام کرد که افکار عمومی، آمریکا را مقصر عدم دستیابی به توافق می‌داند.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و از چهره‌های تندرو دولت ترامپ که طرفدار اتخاذ رویکردی سختگیرانه در برابر کره شمالی است این هفته گفت که ترامپ آماده گفتگو‌های بیشتر است. بولتون، اما در عین حال هشدار داد اگر کره شمالی به خلع سلاح تن ندهد باید منتظر تحریم‌های بیشتری باشد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark