داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل:
۲۷ خانه قرانی در سیستان فعالیت دارند/ قران چراغ هدایت بشر
کد مطلب: ۶۲۷۴۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱
رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل از فعالیت ۲۷ خانه روستایی در نقاط مختلف سیستان خبر داد.
۲۷ خانه قرانی در سیستان فعالیت دارند/ قران چراغ هدایت بشر
حجت الاسلام و المسلمین در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا خانه های قرانی را یکی از موثرترین نقاط برای ترویج مبانی قرانی و هدایت بشریت دانست.

خانه های قرانی تحت نظارت سازمان تبلیغات اسلامی نقش آموزش مفاهیم، قرائت و حفظ قران را برعهده دارند که در این راستا می تواند علاوه بر ترویج فرهنگ قرانی سبب غنی سازی اوقات فراغت نیز شود.

با توجه به جمعیت جوان منطقه سیستان و در عین حال آمار بالای بیکاری ناشی از خشکسالی و انسداد مرز غنی سازی اوقات فراغت افراد به ویژه نوجوانان و جوانان تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از انحطاطات اخلاقی و اجتماعی دارد.

حجت الاسلام عارفی محل فعالیت این خانه های روستایی را در نقاط مختلف شهری و روستایی با هدف آموزش قران اعلام و تاثیر آن را در منطقه بسیار ارزشمند عنوان کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل در ادامه از برگزاری ۶ دوره قرانی شامل حفظ عمومی یک تا سه جز قرآن با حضور ۱۲۰ قرآن‌آموز که هر دوره ۲۳ جلسه و ۴۶ ساعت به طول می انجامد خبر داد.

وی اعطای گواهینامه در پایان دوره به کسانی که مهارت های لازم را کسب کنند را از دیگر برنامه های تبیین شده دانست و گفته که قران چراغ هدایت بشری است به طوری که با یادگیری و به کارگیری مفاهیم قران در زندگی می توان راه های سعادت را پیمود.

طبق فرمایش پیامبر مکرم اسلام هرکس قران بخواند قران با خون و گوشت او عجین می شود بنابراین طبق فرموده حضرت محمد(ص) با خواندن قران می توان به هدایت و صراط مستقیم دست یافت.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark