داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
مدیر کل کمیته امداد سیستان و بلوچستان:
اختصاص ۷۵ درصد اعتبار کمیته امداد به مناطق محروم سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۶۱۶۹۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۷
مدیر کل کمیته امداد سیستان و بلوچستان از اختصاص ۷۵ درصد اعتبار کمیته امداد به مناطق محروم سیستان و بلوچستان خبر داد.
اختصاص ۷۵ درصد اعتبار کمیته امداد به مناطق محروم سیستان و بلوچستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ رضا شهرکی در دیدار با مدیر عامل شرکت نیروپارس استان یزد در زابل عنوان کرد: رویکرد اصلی کمیته امداد برنامه ریزی با دستگاه های اجرایی، ارگان ها، نهادها و مجموعه مراکز اقتصادی برای شناسایی فقر و مشکلات محرومان است.

وی با اشاره به لزوم توجه به موسسات خیریه و فعالان عرصه اجتماعی شهرستان زابل، گفت: این نهاد در نظر دارد یک مجموعه از خدمات را در زمینه های اشتغال، فرهنگی، تامین مسکن، بهداشت و سلامت با اجرای طرح ۱۴ معصوم (ع) و آفتاب در ۱۴روستای محروم و مرزی شهرستان زابل به مددجویان تحت حمایت ارائه کند.

شهرکی تصریح کرد: با اجرای این طرح شاخص های ارزیابی شده تا حداقل امکانات برای توسعه بیشتر مناطق روستایی دارای مددجو پیگیری تا در نهایت منتج به توسعه این مناطق تا پایان سال جاری شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تمام فعالیت های این طرح از طریق روحانی که مورد وثوق مردم است انجام می شود، گفت: نصب پنل های خورشیدی، ارتقاء شاخص های بهداشت و درمان، ارائه خدمات فرهنگی، اشتغال زایی و تامین کالاهای ضروری زندگی نیازمندان از جمله اهداف این طرح در مناطق روستایی شهرستان زابل است.

وی تاکید کرد: از ابتدای سال تاکنون ۲۶۵ دستگاه یخچال، ۴۶۸ کولر، یک هزار و ۲۰۰ پنکه، ۱۵ کولر گازی و یک هزارو ۳۰۰ چراغ در مناطق محروم استان توزیع شده است.

شهرکی در پایان گفت: کمیته امداد سیستان و بلوچستان در کنار مسائل اشتغال به دنبال ایجاد نیروگاه های خورشیدی پنج کیلو واتی در مناطق روستایی بوده ک نهایتا به توانمندسازی جامعه هدف بیانجامد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark