داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
(تصاویر) تابوشکنی در امارات؛ مادر و دختر شاهین باز!
کد مطلب: ۷۲۲۱۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۱۷
عایشه که شکار با شاهین‌ها را از پدرش آموخته همه آنچه که در این باره می‌داند به دختر خردسالش نیز منتقل کرده است.
(تصاویر) تابوشکنی در امارات؛ مادر و دختر شاهین باز!

به گزارش اوشیدا ؛ به نقل از فرارو ؛ دختری ۷ ساله در امارات متحده عربی کار پرورش شاهین هاش شکاری را زیر نظر مادرش فراگرفته و اکنون حرفه‌ای شده است.

 اوشا المنصوری از کودکی توسط مادرش آموزش دیده و این سنت ۴ هزار ساله را فرارگرفته است. عایشه المنصوری مادر این دختر نیز زمانی که ۴ ساله بوده پرورش و شکار با شاهین را از پدرش یاد گرفته است.

مادرش می‌گوید از زمانی که دخترش نوزادی شش ماهه و شیرخواره بوده او را با شاهین آشنا کرده است.

او افزود: اوشا و شاهین تقریبا هر روز تمرین می‌کنند. قبل از طلوع خورشید در اعمای صحرای ابوظبی حرکت می‌کنند و خرگوش و پرندگان را شکار می‌کنند.

عایشه و اوشا دو نفر از گروهی از زنان و دختران اماراتی هستند که هدفشان تغییر نگاه به شاهین بازی در امارات و کشور‌های حاشیه خلیج فارس است. همواره در کشور‌های عربی مردان در رویداد‌های شکار با شاهین حضور دارند و این نخستین بار است که زنان پا به این عرصه گذاشته اند.

عایشه که اکنون ۳۸ سال دارد از سال ۲۰۱۷ در باشگاه شاهین زنان ابوظبی تدریس دارد. اگرچه شیوع ویروس کرونا جلوی تدریس و آموزش‌های عایشه به زنان اماراتی را گرفته، اما او با اعضای خانواده و بستگان و برخی شاگردانش تمرین را ادامه می‌دهند.

از نظر عایشه پرورش شاهین شخصیت دخترش را به شکلی منحصربفرد شکل می‌کدهد و به او در جوانی اعتماد به نفس می‌بخشد. وی می‌گوید که اوشا با سایر دختران هم سن خود متفاوت است. او به دلیل نشست و برخاست با شاهین‌ها در صحبت کردن و نشست و نگاه کردن متفاوت است.
Share/Save/Bookmark