داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
حق انحصار قابلیت Slide to unlock در اختیار اپل
کد مطلب: ۶۲۰۴۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۸
شرکت اپل در نبرد با شرکت سامسونگ برای حق انحصار قابلیت Slide to unlock پیروز شد.
حق انحصار قابلیت Slide to unlock در اختیار اپل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: برای گشودن قفل گوشی های همراه روش های مختلفی توسط شرکت ها ارائه گردیده است که از روش های جدید می توان به قفل گشایی با Touch ID و Face ID اشاره کرد، از روش هایی هم که مدت زمان زیادی است مورد استفاده قرار می گیرد می توان به استفاده از رمز، الگو و کشیدن دست اشاره نمود.

شیوه قفل گشایی با کشیدن دست یا همان Slide to unlock قابلیتی است که از ابتدای ایجاد گوشی‌های هوشمند کاربرد داشته است و کماکان  نیز استفاده می شود.

اما به تازگی شرکت اپل توانست در رقابت با شرکت سامسونگ بر سر حق انحصار قابلیت Slide to unlock پیروز شود، پیروزی در گرفتن این حق انحصار در دادگاه باعث گردید تا در نهایت اپل 120 میلیون دلار از سامسونگ بدست آورد.

این پرونده مدت زمان زیادی در دادگاه در حال بررسی بود و به درخواست شرکت ها مورد تجدید نظر و پیگیری قرار می گرفت. سامسونگ در اعتراض به این حکم اعلام نموده که این حکم اجازه می دهد که اپل سود ناعادلانه ای را از یک ثبت اختراع نامناسب بگیرد.

با این وجود، این پایان اختلافات قانونی سامسونگ و اپل نیست، این تنها پایان یک مورد است. این دو هنوز هم پرونده های بسیار بزرگترشان پایان نیافته است.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
    عکاس :