داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
دو خودرو ساز مهم کشور به تعهدات خود عمل نکرده اند/ مرغ همچنان کیلویی ۱۱.۵۰۰ تومان
کد مطلب: ۶۷۰۹۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹
مدیر کل تعزیرات تهران: براساس گزارش‌ها، ادعا‌ی دو شرکت خودروساز داخلی مبنی بر کمبود قطعه غیرواقعی است.
دو خودرو ساز مهم کشور به تعهدات خود عمل نکرده اند/ مرغ همچنان کیلویی ۱۱.۵۰۰ تومان
به گزارش اوشیدا به نقل از گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، محمدعلی اسفنانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تعزیرات با تخلف ایران خودرو و سایپا در خصوص عمل نکردن به تعهداتشان در تحویل خودرو برخورد می‌کند؟ افزود: طبق شکایت‌هایی که به ما رسیده است برخی خودرو سازان از جمله دو خودرو ساز مهم کشور به تعهدات خود مبنی بر فروش فوری عمل نکرده اند و قطعاً سازمان تعزیرات در این خصوص ورود می‌کند.

وی افزود: عدم انجام تعهد توسط خودروسازان طبیعتاً مصداق عدم انجام تعهد موضوع قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو است و در صورتی که خودروسازان به تعهدات خود عمل نکنند موجب برخورد با آنها خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تعزیرات با نظر سازمان بازرسی کل کشور درباره اینکه تا خودروسازان تعهداتشان را انجام نداده اند از پیش فروش خودرو خودداری کنند، موافق است؟ گفت: برخی خودرو‌هایی که قرار بود تأمین خودروی بازار را از طریق فروش فوری تحویل دهند به بهانه کمبود قطعات تحویل داده نشده است و علی القاعده اگر چنین چیزی درست باشد باید یک یا دو قطعه یا چند قطعه مشابه در همه خودرو‌ها نقص می‌داشت در حالی که بر اساس بازدید‌هایی صورت گرفته و گزارش‌هایی که رسیده است هر خودرو گاهی یک نوع نقص دارد و این نشان می‌دهد که این اظهار نظر‌ها مبنی بر کمبود قطعه غیر واقعی است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی تهران افزود: این امر هم به نوعی استنکاف از انجام تعهدات است و خودروسازان مکلفند تا تعهدات خود را عمل کنند بعد از آن فروش فوری نکنند چون فروش فوری در هر حال به معنی این است که خودروی کامل و بدون نقص تحویل دهند، اگر بنا باشد خودرو نقص داشته باشد فرقی نمی‌کند که فروش فوری باشد یا فروش با تأخیر یا مدت‌دار، به هر حال مکلفند که اگر می‌خواهند فروش فوری انجام دهند باید تعهدات گذشته خود را انجام دهند و اگر ثبت نامی صورت گرفت باید خودرو کامل و سالم تحویل دهند.

اسفنانی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قیمت مصوب مرغ تغییر کرده است؟ گفت: تغییری در قیمت‌ها ایجاد نشده و هیچ مجوزی هم داده نشده است، اما ستاد تنظیم بازار احتمالاً بنا دارد در خصوص تعیین قیمت ورود کند، اما قیمت مرغ برای مصرف کننده همچنان کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark