داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
یک متخصص مغز و اعصاب مطرح کرد؛
یک فرد مبتلا به کرونا ۷۰ نفر را می تواند آلوده کند/ویروس کرونا به راحتی وارد بافت مغز می شود
کد مطلب: ۷۰۵۰۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۰
هادی هراتی گفت: ویروس کرونا می تواند با درگیری به ساقه مغز به سیستم قلب و تنفسی فشار وارد کند و باعث مرگ بیمار شود.
یک فرد مبتلا به کرونا ۷۰ نفر را می تواند آلوده کند/ویروس کرونا به راحتی وارد بافت مغز می شود
هادی هراتی متخصص مغز و‌ اعصاب بیمارستان امیرالمومنین علی علیه السلام زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در طول یک روز می تواند ۷۰ نفر را مبتلا کند.

وی افزود: از آنجایی که ویروس کرونا بر روی ریه ها تاثیر می گذارد بیشتر با علائم تنفسی شناخته می شود اما به تازگی مشاهده شده که بر روی سیستم قلب و عروق و سیستم اعصاب مرکزی هم عوارضی به جا می کذارد.

هراتی تصریح کرد: کرونا بر روی اعصاب مرکزی علائمی شامل گیجی،سردرد و سکته های مغزی را ایجاد می کند به طور کلی با درگیری کلی مغز علائم مختلفی ایجاد خواهد کرد.

متخصص مغز و اعصاب بیان داشت: این ویروس می تواند با درگیری به ساقه مغز به سیستم قلب و تنفسی فشار وارد کند و باعث مرگ بیمار شود.

وی خاطرنشان کرد: کرونا به راحتی می تواند از بدن عبور کند و وارد بافت مغز شود، در حال حاضر این بیماری درمان موثری ندارد و تنها راه آن پیشگیری است.

هراتی گفت: بهترین راه پیشگیری استفاده از ماسک است، اگر همه افراد از ماسک استفاده کنند درصد ابتلا از ۹۰ درصد به سه درصد کاهش می یابد.

وی بیان داشت: شستن و ضد عفونی کردن دست ها به همراه رعایت فاصله دو متری با افراد باعث پیشگیری از ویروس کرونا خواهد شد.

هراتی بیان داشت: در حال حاضر در شرایط بحرانی به سر می بریم لذا از مردم خواهشمندیم تا این بیماری را جدی بگیرند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark