داخلی آرشيو گزارش صفحه استان
امتیاز مثبت 
۵
 
در پی سفر معاون اول رئیس جمهور به سیستان؛
رهاسازی آب در سیستان با طعم استقبال از معاون اول رئیس جمهور/ حسینی:این رهاسازی برای رفاه حال عشایر قابل توجیه نیست
کد مطلب: ۳۹۸۲۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۵
حکایت رهاسازی آب از چاه نیمه چهارم به بخشهای از سیستان است که بسیاری از مردم این اقدام را فریب دادن مسئولین کشوری و ضایع شدن حق سیستانی های دانسته اند.
رهاسازی آب در سیستان با طعم استقبال از معاون اول رئیس جمهور/ حسینی:این رهاسازی برای رفاه حال عشایر قابل توجیه نیست
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: در جریان دیدار هیات دولت با مقام معظم رهبری بود که ایشان در این دیدار به جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در خصوص سفر به سیستان تاکید کرد و فرمودند حتما به زابل بروید..حالا با گذشت چند هفته از این دیدار و تاکید مقام معظم رهبری بر سفر معاون اول رئیس جمهور به سیستان جهت بررسی مشکلات منطقه ،خبرهای از سفر معاون اول رئیس جمهور به سیستان پس از اولویت قرار دادن چند سفر به دیگر استانها شنیده می شود.
با صرفنظر کردن از تاخیر سفر معاون اول رئیس جمهور به سیستان در حالی که مقام معظم رهبری تاکید ویژه ای بر این سفر نمودند ،از چند روز قبل انگار تحولی از سوی دولتمردان در منطقه سیستان ایجاد شده است ،از سفر های استاندار سیستان و بلوچستان گرفته تا معاونین وی به سیستان و حتی رایزنی با دولتمردان کشور افغانستان، خود گویای حکایاتی عجیب و غریب است ..

جالب تر از اینها حکایت رهاسازی آب از چاه نیمه چهارم به بخشهای از سیستان است که بسیاری از مردم این اقدام را فریب دادن مسئولین کشوری و ضایع شدن حق سیستانی های دانسته اند که بیش از نیمی از سال را در زیر باران ریزگردها روزگار می گذرانند و معیشتشان به سختی تامین می شود .
کسی نیست از این مسئولین به ظاهر دلسوز بپرسد که چرا هر زمان که قرار است مسئولی پا به سیستان بگذارد سعی در عوض کردن چهره سیستان می گیریم ،چرا این اقدامات و تلاشها در ماهها قبل صورت نگرفت،آیا به راستی سیستان نیاز به این دلسوزی دارد ؟رهاسازی آب به بخشی از سیستان بزرگ مرحمی بر کدام درد خواهد بود؟چرا سعی می کنیم واقعیت ها را وارونه جلوه داده و برای خوشامدگویی مسئولین تراز اول کشور ،حق سیستانی روستانشین و مرزدار را پایمال می کنیم.
به هر جهت سود اینگونه اقدامات نسنجیده در جیب کسانی می رود که تنها سعی در پاک کردن صورت مساله دارند و از عهده حل مساله بر نمی آیند..

سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان در خصوص این اقدام می گوید: رهاسازی 15 میلیون مترمکعب آب در این زمان صحیح نبوده که در این خصوص از مسئولین مربوطه علت رهاسازی آب را جویا شده که گویا این اقدام را برای تامین آب مربوط به عشایر و دام های آنها انجام دادند.

نماینده مردم سیستان با انتقاد از این اقدام مسئولین محیط زیست اظهار کرد: زمان مناسبی برای رهاسازی آب در نظر گرفته نشده و بهتر بود این اقدام در ماههای آینده اگر صورت می گرفت، اثرگذاری بیشتری بر منطقه می گذاشت.

وی گفت: اگر رهاسازی آب اواخر مهرماه صورت می گرفت حداقل در ایجاد پوشش گیاهی اطراف تالاب هامون کمک شایانی می کرد.

حسینی با اشاره به اینکه 15 میلیون مترمکعب رهاسازی شده است،بیان کرد: سوال از مسئولین این است اثرات مفید و سودمند رهاسازی چیست و چه نتیجه مثبت ای از این رهاسازی برای تالاب هامون بدست آمده است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه قبلا یک میلیون متر مکعب برای عشایر سیستان آب رهاسازی شده است ،این رهاسازی برای رفاه حال عشایر قابل توجیه نیست.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark