داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
در اولین همایش اهدا عضو در سیستان مطرح شد؛
حوادث ترافیکی مهم ترین علت مرگ مغزی/ فرهنگ اهدا عضو در جامعه نهادینه شود
کد مطلب: ۶۱۹۱۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: حوادث ترافیکی مهم ترین علت مرگ مغزی در کشور به شمار می رود که در این راستا با اهدای اعضای این افراد می توان جان چندین نفر را نجات داد.
حوادث ترافیکی مهم ترین علت مرگ مغزی/ فرهنگ اهدا عضو در جامعه نهادینه شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ اولین همایش اهدا عضو سیستان که در سالن اجتماعات مجتمع آموزشی دانشگاه با حضور امام جمعه و فرماندار شهرستان هامون، جانشین سپاه زابل، فرمانده سپاه نیمروز، نماینده فرماندار زابل، رییس بیمه سلامت، رییس بنیاد شهید زابل، معاونین و مدیران دانشگاه و خانواده های اهدا کننده عضو سیستانی (بدیع جامعی و صبوحی نیا) برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل خطاب به خانواده صبوحی نیا و بدیع جامعی اظهار کرد: کاری که این دو خانواده انجام دادند، ایثارگرانه و ارزشمند است چرا که در صورتی می توان بزرگی و اهمیت این کار را درک کرد که خود را جای آنها بگذاریم.

علی اکبر نصیری با بیان اینکه متاسفانه حوادث ترافیکی موجب مرگ مغزی افراد زیادی می شود، خاطرنشان کرد: این بیماری در حال حاضر قابل درمان نیست اما با اهدا عضو می توان باعث نجات بیماران نیازمند شد و دعای خیر را به همراه داشت.

وی ادامه داد: به دور از احساسات و در هر عقاید، مذهب و قوم باید فرهنگ اهدا عضو را گسترش داد تا از مرگ بیماران نیازمند جلوگیری شود.

در ادامه، یکی از بستگان زنده یاد بدیع جامعی در این همایش گفت: مرحوم حمید رضا بدیع جامعی دارای تومور مغزی بود که طبق تشخیص پزشکان مشهد، با توجه به بزرگی و گسترش تومور، این بیمار قابل درمان نیست، بنابراین خود مرحوم خواهان اهدا عضو شد و اعضای بدن حمیدرضا به ۶ نفر بیمار دیگر اهدا شد.

وی تصریح کرد: اکنون معتقد به زنده بودن حمیدرضا هستیم و از این کار بسیار خوشحالیم زیرا موجب نجات ۶ نفر شدیم.

مادر زنده یاد ابوالفصل صبوحی نیا نیز گفت:پس از نظر پزشکان که معتقد بودند فرزندم قابل درمان نیست، تصمیم گرفتیم اعضای بدن عزیزترین فرد خود را اهدا کنیم و اکنون از صمیم قلب خوشحالیم که سه نفر را از مرگ نجات داده و سه مادر، داغدار نشدند.

متخصص جراح مغز و اعصاب نیز در این همایش که نقش زیادی در اهدا اعضا مرحوم ابوالفضل صبوحی نیا داشت، ضمن قدردانی از خانواده آن مرحوم، خواهان پیوستن بیشتر مردم به این عمل نیک شد.

رضا روحانی خاطرنشان کرد: کار این خانواده ها بسیار بزرگ و ستودنی است همچنین با توحه به اهمیت اهدای عضو انتظار می رود برگزاری این همایش ها بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است؛ در پایان از دو خانواده بدیع جامعی و صبوحی نیا و همچنین از دکتر رضا روحانی تقدیر شد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark