داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۴
امتیاز مثبت 
۳
 
در بازدید امام جمعه شهر بنجار از محل حفر چاه آبهای ژرف در منطقه عمومی رامشار مطرح شد؛
حفاری با دو هزار متر عمق انجام می‌شود/ دستیابی به آب های ژرف در  جهت مقابله با خشکسالی
کد مطلب: ۶۳۸۰۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۶
مهندس ناظر حفر چاه عمیق در رامشار گفت: دستیابی به آب های ژرف در جهت مقابله با خشکسالی موجود انجام می‌شود.
حفاری با دو هزار متر عمق انجام می‌شود/ دستیابی به آب های ژرف در  جهت مقابله با خشکسالی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ نورعلی در بازدید امام جمعه شهر بنجار از محل حفر چاه آب های ژرف در منطقه عمومی رامشار عنوان کرد: دکل حفاری در منطقه رامشار نصب شده تا از طریق دستیابی به آب های ژرف مشکل خشکسالی در منطقه رفع و از مهاجرت مردم جلوگیری به عمل آورد.

 وی افزود: از چند روز قبل حفاری آغاز و تا تاریخ ۳۰ خرداد ماه بیش از دو هزار متر حفر خواهد شد تا به آب موجود در اعماق زمین دست یافت.

نورعلی با بیان اینکه در روز بیش از ۱۰۰ نفر متخصص مشغول حفاری هستند، خاطرنشان کرد: بودجه این طرح توسط بنیاد مستضعفان زیر نظر مقام معظم رهبری تامین شده و توسط شرکت زیر ساخت وزارت نیرو انجام خواهد شد.

 وی بیان کرد: تا الان حدود   ۳۰ متر حفاری شده و در صورت مثبت شدن عملیات چندین چاه در منطقه سیستان جهت رفع خشکسالی  حفر خواهد شد.


در ادامه امام جمعه بنجار گفت: طرح دستیابی به آب های ژرف جهت نجات سیستان طرحی ارزشمند و ستودنی است که انتظار می رود همچنان با جدیت و صلابت انجام شود‌‌.

حجت الاسلام و المسلمین محمود پارسا ادامه داد: متاسفانه خشکسالی سبب بیکاری و در پی آن مهاجرت گسترده  در سیستان شده به طوری که جمعیت منطقه به شدت کاهش یافته که با طرح آب های ژرف انتظار می رود از مهاجرت کاسته و حتی رونق در منطقه ایجاد شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark
فرشاد
United States
۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۰۸:۵۸:۳۰
به امید خدا سیستان از خطر خشکسالی بزرگ نجات پیدا کنه والا من که توی زابل زندگی میکنم از ریز گردها خسته شدم ایشالله چاه ژرف یه کمک اساسی میشه واسه ملت مظلوم سیستان مثل ایام قدیم همه سبز بشه باز دوباره زابل انبار غله ایران بشه (16258)
 
۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۲۱:۰۰:۳۰
ضمن خسته نباشید جانانه به تمام دست اندرکاران.خدا کند که این حفاری به درد مردم سیستان بخورد (16281)
 
۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۲۱:۰۰:۳۰
ضمن خسته نباشید جانانه به تمام دست اندرکاران.خدا کند که این حفاری به درد مردم سیستان بخورد (16282)
 
علی قاسمی
United States
۱۳۹۷-۰۴-۲۵ ۲۱:۰۳:۰۵
بسیارعالی (16283)