داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
ایمان، تخصص و قدرت مهم ترین شاخصه های شهید صادق شیبک
کد مطلب: ۶۲۶۰۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
شهید حرم، صادق شیبک، دارای صفات «ایمان، تخصص و قدرت» در مصاف با جگرخواران پست و زبون داعش بود.
ایمان، تخصص و قدرت مهم ترین شاخصه های شهید صادق شیبک
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ شهید صادق شیبک طعم مهاجرت از سیستان را در گالیکش استان گلستان چشیده بود، برای دفاع از آرمان‌های انقلابی اش وارد ارتش جمهوری اسلامی ایران شد.

در رده تخصصی و سخت «آزادسازی گروگان»، آبدیده و مجرب شده بود، درصداقت نیز نام مبارکش را زیبنده وجود نازنینش کرده بود.

او استاد تخصص های «انهدام تانک و آزادسازی گروگان» در نوهد ارتش بود.

این عصاره غیرت سیستانیان، قبل از شهادت قریب به ۴۰ تکفیری را در سوریه در جنگ تن به تن به هلاکت رساند و بسیاری از نیروها را نجات داد.

شخصیتی آرام و ساده داشت، درست مثل مولایش علی(ع)، در عین سادگی و آرام بودن، در صحنه جنگ با دشمن زبون، شیر شرزه بود.

اقامه نماز اول وقت، صداقت، راستگویی، درک بالا، خوش قولی، خوش اخلاقی و احترام به بزرگتر‌ها، از دیگر خصوصیات بارز این شهید معظم است که از زبان همدم و همسرش جاری شده است.

همسرش می گفت: «یکی از خدام امام رضا(ع) گفت که زمان نظافت است و اجازه زیارت داده نمی‌شود، خطاب به خادم گفتم که روز آخر اقامت ما است و یسنا تا به حال زیارت نیامده است.

خادم بعد از دقایقی مکث، اجازه ورود داد، در حرم هیچ کس به جز من و یسنا نبود، برایم اتفاق عجیبی بود آن شب همسرم به خواب خواهرم آمده و گفته بود که تمام مدت زیارت، در کنار یسنا بودم.»

افتخار جوانان سیستانی که در نسل سوم انقلاب اسلامی ایران، پا جای پا شهید حاج قاسم میرحسینی، شهید حسینعلی عالی گذاشته است، همسرش چنین خطاب می کند و می گوید: «فرزند ما (یسنا)، باید کودکی مهدی‌باور و نوجوانی مهدی‌یاور باشد.»

کجایند ظاهراندیشانی که گوش و دل به نوای سخیف دنیاباوران داده اند و می گفتند، انقلاب در نسل اول، تمام شد.

شهید صادق شیبک، شهید رضا(کرار) سنجرانی، شهید کیانی، شهید خزائی و شهید حججی، سندهای استمرار شعور «خدایا خدایا تا انقلاب مهدی، از نهضت خمینی محافظت بفرما» هستند.

اینان و گل هایی که در آینده به امر پروردگار و به نام نامی مهدی(عج)، قیام خواهند کرد، طومار ظلم و ستمی جهانی را درهم خواهند پیچید.

شهید مدافع حرم سروان صادق شیبک در سال ۱۳۶۸ در یکی از روستاهای شهرستان گالیکش به دنیا آمد، در سال ۱۳۸۶ وارد دانشگاه افسری شد و در تیپ ۶۵ نیروهای ویژه ی هوابرد مشغول به انجام وظیفه شد در اسفند ماه سال ۱۳۹۴ جهت دفاع از حرم اهل بیت به همراه همرزمان خود به سوریه اعزام شد و در شهر زیتان سوریه، به فیض رفیع شهادت نائل آمد.

مزار این شهید بزرگوار در زیارتگاه بی بی حلیمه خاتون در جاده خط نو کلاله، نقطه الحاق عارفین و سالکان الی الحق می باشد.

خداوندا ذره ای از انوار تابناک شهدای اسلام، بر ما خاکیان نیز بتابان.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark