داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
مولوی حسن زهی:
فاجعه میرزا اولنگ‌قلب تمامی مسلمانان را به درد آورد/ داعش و طالبان فرزندان نامشروع اسرائیل
کد مطلب: ۶۰۶۲۸
تاریخ انتشار:جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۶
امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون عنوان کرد: فاجعه میرزا اولنگ قلب تمامی مسلمانان و انسان های آزاده جهان را به درد آورد.
فاجعه میرزا اولنگ‌قلب تمامی مسلمانان را به درد آورد/ داعش و طالبان فرزندان نامشروع اسرائیل
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: در روزهای گذشته جنایت بسیار وحشتناک و دردناکی در منطقه میرزا اولنگ افغانستان رخ داد که این موضوع سبب به شهادت رسیدن عده بسیار زیادی از مسلمانان شد که این موضوع قلب هر انسان آزاده ای را به شدت آزرد.

وی تصریح کرد: انتظار می رود تمامی مسلمانان و علمای دینی این جنایت هولناک را محکوم کنند تا بار دیگر شاهد رخ دادن چنین اتفاقاتی در جهان نباشیم و این جنایتکاران بیش از پیش تنها بمانند.

مولوی حسن زهی خاطرنشان کرد: تمامی مسلمانان به ویژه اهل سنت انجام چنین جنایتی را ضد اسلام می دانند چرا که در این فاجعه مسلمانان مظلوم کشته و حتی تعدادی از زنان و دختران بیگناه هم به بردگی گرفته شدند که در عصر حاضر وجود برده در جهان دور از شان بشریت است.

وی تاکید کرد: متاسفانه اسرائیل برای مشغول کردن ذهن مسلمانان و دور کردن آنان از فجایعی که در سرزمین فلسطین رخ می دهد گروه های تکفیری و تندرویی از قبیل داعش را ایجاد کرده است بنابراین می توان از داعش و طالبان به عنوان فرزندان نامشروع اسرائیل نام برد.

امام جمعه اهل سنت هامون خاطرنشان کرد: با توجه به گسترش اسلام در جهان اسرائیل با همکاری آمریکا داعش و طالبان را ایجاد کرده تا از این طریق پروژه اسلام هراسی را کلید زده و جهانیان را از این طریق نسبت به اسلام بدبین کرده و از گرویدن بیشتر جهانیان به اسلام جلوگیری به عمل آورند.

وی در پایان گفت: بار دیگر به عنوان یک انسان و یک عالم دینی وجود چنین جنایتی را محکوم می کنم و امیدوارم روزی صلح و صفا جهان را فرا گیرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark