داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
شهید سردار لک زایی خط مقدم مبارزه با جنگ نرم بود
کد مطلب: ۶۸۱۹۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۷
فرمانده سپاه شهرستان نیمروز گفت: هفتمین یادواره سردار شهید حاج حبیب لک زایی در گلزار شهدای رسول اکرم(ص) این شهرستان برگزار می شود
شهید سردار لک زایی خط مقدم مبارزه با جنگ نرم بود
.
سرهنگ پاسدار علی محبی درگفتگو با پایگاه خبری اوشیدا، اظهارداشت: هفتمین یادواره سردار شهید حاج حبیب لک زایی و شهدای وحدت خدمت و امنیت پنجشنبه 25 مهرماه ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه در گلزار شهدای رسول اکرم (ص) شهرستان نیمروز و با حضور مردم شهید پرور استان سیستان وبلوچستان برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه سخنران ویژه این مراسم استانی و کشوری خواهند بود افزود: سردار شهید حاج حبیب لک زایی یکی از سرداران بی ادعای سپاه بود که سال ها در حوزه های مختلف نظامی و فرهنگی تلاش وکوشش کرد و منشأ خیر و برکت برای سیستان و بلوچستان شد.
وی ادامه داد: از دست دادن شخصیتی چون سردار لک زایی ضربه بسیار بزرگی بر پیکره سیستان و بلوچستان وارد کرد و باید سال های زیادی را انتظار کشید تا سیستان و بلوچستان علی رغم همه توانمندی هاو ظرفیتی که دارد بتواند شخصیت والا مقام و رزمنده دلیری چون او را در خود بپروراند.
فرمانده سپاه شهرستان نیمروز مهم ترین دغدغه سردار شهید لک زایی راجلوگیری از نفوذ فرهنگی دشمن بر جوانان این مرز بوم دانست و گفت: وی با انجام برنامه های فرهنگی در سپاه، بسیج و ستاد امر به معروف با جنگ نرم دشمن مقابله می کرد و اعتقاد داشت نباید بگذاریم به اعتقادات جوانان ما لطمه ای وارد شود.
وی خاطر نشان کرد: سردار لک زایی رادمردی شجاع انقلابی و ولایی بود که همیشه همه توان خود را برای خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صرف می کرد.
وی بیان داشت: سردار لک زایی هیچگاه بین اهل سنت و اهل تشیع فرقی قائل نمی شد و همیشه سعی می کرد که وحدت را در بین مردم برقرار کند، وی در بین مردم و در قلب مردم بوده و هست و طوایف سیستان و بلوچستان هیچگاه زحمات او را از یاد نمی برند و راه او را ادامه خواهند داد.
وی خاطر نشان کرد: ارتباط قلبی سردار لک زایی با شهدا باعث شد که در ۲۵ مهر سال ۹۱ و در لباس پاسداری، در حین انجام مأموریت، بر اثر جراحات ناشی از جنگ و در فاصله یک روز مانده به سومین سالگرد شهدای وحدت و همزمان با سالروز شهادت امام جواد (ع) به خیل دوستان و همرزمان شهیدش بپیوندد.
گفتنی است سردار شهید حبیب لک زایی، جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان و دبیر ستاد امر به معروف استان در تاریخ ۲۵ مهر سال ۹۱ همزمان با سومین سالگرد شهدای وحدت پس از تحمل ۲۴ سال رنج ناشی از جراحات و مصدومیت های دوران جنگ در حالی که بیش از ۶۰ ترکش در بدن داشت به جمع یاران شهیدش پیوست.
Share/Save/Bookmark