داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
روایت یک روحانی ساکن تهران که در سیستان خانه می سازد
کد مطلب: ۶۸۴۶۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴
حجت الاسلام بی آزار تهرانی تا کنون با همدلی مردم و جمع آوری کمک های خیرین توانسته است تا کنون 21 منزل مسکونی در شمال استان سیستان و بلوچستان احداث کند.
روایت یک روحانی ساکن تهران که در سیستان خانه می سازد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ مشکلات اقتصادی ایجاد شده در شمال استان سیستان و بلوچستان را می توان ناشی از سو مدیریت و همچنین عدم جذب سرمایه گذار در این منطقه دانست.
بعد از خشکسالی و انسداد مرز در سیستان ، عمده خانواده های ساکن در مرز به فقر شدید اقتصادی دچار شده اند که این امر باعث شد تا نظر برخی از خیرین غیر بومی به این منطقه جلب شود.
یکی از افراد پیگیر و با انگیزه در منطقه سیستان را می توان حجت الاسلام بی آزار تهرانی اشاره کرد ، روحانی ساکن تهران که در فضای مجازی نیز مشهوریت خاصی دارد.
وی برای اولین بار به دعوت امام جمعه هیرمند وارد منطقه سیستان شد و بعد از مشاهده وضعیت معیشتی خانواده های سیستانی دست به کار شد و با جمع آوری کمک های مردمی خود را برای یک جهاد دیگر آماده کرد.
حجت الاسلام بی آزار از آن دسته از روحانیونی است که همواره در سفر است و از مناطق محروم کشور بازدید به عمل می آورد،وی فعالیت خود را تنها با گروه جهادی خدیجه کبری (ص) در منطقه سیستان دنبال می کند .
علیرضا گزمه مسئول گروه جهادی خدیجه کبری (ص) در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: حجت الاسلام بی آزار از ابتدای فعالیت خود در سیستان ۲۱ خانه محروم احداث کرده است.
وی افزود: تعمیر منازل مسکونی ، جوشکاری سیار، توزیع مواد غذایی و بسته های معیشتی از جمله فعالیت های دیگر این روحانی در منطقه سیستان است.
گزمه خاطرنشان کرد: نزدیک به دو ماه است که در راستای اشتغال خانواده های روستایی نیز با همکاری حجت الاسلام بی آزار تهرانی مشاغل خانگی در سیستان ایجاد شده است.
وی ادامه داد: در همین بین زمینه اشتغال ۲۰ خانوار در شمال استان فراهم شده است که از مهمترین آنها می توان به خیاطی و قالی بافی در منزل اشاره کرد.
گزمه بیان داشت: همچنین در ماه بعد نیز در نظر داریم تا با استفاده از ظرفیت های موجود منطقه زمینه اشتغال ۳۵ خانواده دیگر فراهم شود.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark