داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
رئیس اداره راه و شهرسازی زابل:
عدم پرداخت به موقع سهم اورده متقاضیان، مهم ترین دلیل عدم تحویل/ حذف شرایط چهارگانه مسکن مهر در زابل/ ۶۴ واحد تحویل داده می‌شود
کد مطلب: ۶۳۳۲۸
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۸
رئیس اداره راه و شهرسازی زابل گفت: عدم پرداخت به موقع سهم اورده متقاضیان، مهم ترین دلیل عدم تحویل مسکن مهر در زمان مناسب به شمار می رود.
عدم پرداخت به موقع سهم اورده متقاضیان، مهم ترین دلیل عدم تحویل/ حذف شرایط چهارگانه مسکن مهر در زابل/ ۶۴ واحد تحویل داده می‌شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: پس از انتشار گزارشی با عنوان وعده هایی که محقق نشد؛ لزوم پیگیری فرماندار زابل جهت احقاق حقوق متقاضیان مسکن مهر در پایگاه خبری اوشیدا؛ مهدی میری با ارسال جوابیه ای به پایگاه خبری اوشیدا ابراز کرد: چگونگی و پیشرفت فیزیکی مسکن مهر شهرستان زابل و اقدامات انجام شده به اطلاع اعضا پروژه و عموم مردم شریف سیستان می رسد.

وی افزود: مسکن مهر در قالب دو فاز ساخته شده که فاز اول آن ۲۲۴ واحد بوده و در سال ۱۳۹۲ تحویل اعضا شده و آن تعداد از متقاضیان فاز اول که قادر به پرداخت به موقع آورده خود نبودند در اولویت فاز دوم قرار گرفته اند.

میری ادامه داد: فاز دوم شامل ۱۹۲ واحد در تیپ های ۸۵، ۹۵ و ۱۰۰ متری طراحی شده که سهم آورده متقاضیان به ترتیب متراژهای مذکور ۲۷، ۳۲ و ۳۵ میلیون تومان بوده و به هر واحد ۴۰ میلیون تومان وام مسکن با سود چهار درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله تعلق می گیرد.

رئیس اداره راه و شهرسازی اظهار کرد: هرچه دوران مشارکت به طول انجامد به همان نسبت دوره فروش اقساطی کاهش می یابد، به طور مثال چنانچه ساخت واحدها سه سال به طول انجامد بازپرداخت وام ۱۷ ساله خواهد بود و جریمه کرد به اعضا تعلق نمی گیرد.

وی اذعان کرد: دلیل طولانی شدن ساخت فاز دوم متاسفانه عدم پرداخت به موقع سهم آورده اعضا و نداشتن متقاضی برای تعدادی از واحدها باتوجه به مقررات خاص مسکن مهر بوده که با پیگیریهای مکرر راه و شهرسازی استان و اعلام وضعیت پروژه به وزارت راه و شهرسازی، خوشبختانه شرایط چهارگانه مسکن مهر از این پروژه حذف و عموم مردم شریف سیستان که تمایل به خرید مسکن مهر دارند می توانند به اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان زابل مراجعه و از مزایای وام ۴۰ میلیون تومانی با بهره ۴ درصد و بازپرداخت ۲۰ساله بهره مند شوند.

میری اضافه کرد: پروژه مذکور خود مالک بوده و اداره راه و شهرسازی متقاضیان را جهت دریافت تسهیلات یارانه ای مسکن معرفی و از تخفیفاتی مثل خدمات نظام مهندسی، پروانه ساخت، آب، برق و فاضلاب بهره مند شده اند و سایر تصمیمات در مجمع عمومی تعاونی و با حضور اعضاء و تحت نظارت اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی انجام شده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی زابل تاکید کرد: در تاریخ ۲۴ بهمن سال جاری با حضور اعضا جلسه ای در محل پروژه تشکیل و اعضا پیشرفت فیزیکی پروژه را مشاهده و مقرر شد تعداد ۶۴ واحد تا پایان اسفندماه سال جاری آماده بهره برداری و پس از امتیازبندی به اعضا واگذار و از ۱۲۸ واحد باقیمانده تعداد ۶۴ واحد آن ۸۰ درصد و ۶۴ واحد دیگر نیز ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که با پرداخت به موقع سهم آورده متقاضیان و تلاش مستمر و پیگیری مجدانه در سال ۱۳۹۷ واگذار می‌شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark