داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فروش کتاب های شاعر سیستانی در قم/تراژدی عدم حمایت گریبان نویسندگان را هم گرفت
کد مطلب: ۶۵۳۰۸
تاریخ انتشار:شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۳
شاعر و نویسنده سیستانی در گفت و گو با اوشیدا؛ از مشکلات پیش روی خود در استان می گوید.
فروش کتاب های شاعر سیستانی در قم/تراژدی عدم حمایت گریبان نویسندگان را هم گرفت
فاطمه شیخ در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: بیش از 15 سال است که در زمینه شعر و نویسندگی فعالیت دارم، در این بین نزدیک به ده سال است هم که برای کودکان داستان می نگارم.
این نویسنده و شاعر سیستانی خاطرنشان کرد: چهارده کتاب داستان کودک که زندگی 14 معصوم را به زبان کودک بازگو می کند ، به چاپ نهایی رساندم و هم اکنون در حال فروش در سراسر ایران است، همچنین پنج کتاب در خصوص زندگی حضرت رسول در حال اتمام است که در سال آینده بیرون خواهد آمد.
وی ادامه داد: کتاب خاکریز های سیستان که در قالب شعر سروده شده است نیز در سال 1399بیرون خواهد آمد که می تواند برای خوانندگان جذاب و مفید باشد.
این شاعر سیستانی با گلایه از عدم حمایت نهادهای دولتی افزود: کلیه هزینه های چاپ کتاب، برعهده خودم است به طور کلی از هر کتاب تعداد سه هزار نسخه به چاپ رسید که در دو چاپ به بازار آمده است اما متاسفانه هیچ حمایتی از سوی مسئولین استان سیستان وبلوچستان نشد.
شیخ تصریح کرد: با توجه به عدم حمایت در سیستان و بلوچستان، کتاب ها به شهر قم ارسال شد تا در این شهر به فروش برسد، با دو تا از انتشارات قم قرارداد به امضا رسانده ام که کتاب ها را به چاپ برسانند اما حق نشر باید به آنها برسد و تنها من نوشته را تحویل آنها می دهم و درصد پایینی از سود عاید من می شود، عدم حمایت در استان باعث شده است تا چنین قراردادی به امضا برسانم.
وی همچنین بیان داشت: چندین کتاب آماده انتشار دارم که متاسفانه توان چاپ و انتشار آن ها را ندارم، رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی زابل، امام جمعه و فرماندار سابق تنها کسانی بودند که توانستند بخشی از این کتاب ها را خریداری کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark