داخلی آرشيو گزارش صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
گزارشی از پروژه های ملی که در هفته دولت جاماند،
امید سیستانی ها در هفته دولت به بار ننشست/ سناریوی تکراری طرح ها در هفته دولت
کد مطلب: ۳۹۵۷۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۲۵
با یک نگاه گذرا به برنامه ها و پروژه های هفته دولت می توان به جنس تکراری بودن بسیاری از این طرح ها همچون سالهای گذشته پی برد.
امید سیستانی ها در هفته دولت به بار ننشست/ سناریوی تکراری طرح ها در هفته دولت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: با یک نگاه گذرا به برنامه ها و پروژه های هفته دولت می توان به جنس تکراری بودن بسیاری از این طرح ها همچون سالهای گذشته پی برد.
سناریوی تکراری طرح ها در هفته دولت قطعا انتظارات مردم را از دولت تدبیر و امید بیشتر می کند و بطور یقین مردم منتظر پروژه های ملی بوده که باری از مشکلات آنها را کم کند و تنها به افتتاح چند طرح طرح آبیاری ،روکش آسفالت و مرغداری ختم نشود ...
همه ساله در هفته دولت موجی از افتتاح پروژه های کوچک و بزرگ در شهرها و روستاهای کشور راه می افتد بنحوی که تمامی محافل خبری را معطوف به این جریان می کند،با در نظر گرفتن هفته ای به نام دولتمردان و آنچه که این هفته را متمایز می کند ،آگاهسازی مردم از فعالیت های دولت است که البته این امر با افتتاح کلیشه ای چند پروژه در روز ختم می شود و اذهان عمومی در پیچ و خم ربان های بریده هفته دولت جا می ماند که واقعا در این هفته چه گذشت؟!!

در این میان چهره پروژه های ملی که میتوانند تاثیر خوبی در روند پیشرفت شهری و روستایی داشته باشند،بسیار کمرنگ و هرگز به میان نمی آید و همچون گذشته گرفتار سریال تکراری بی برنامگی و کمبود بودجه شده و وارد روند لاک پشتی می شوند.
بی شک هفته دولت،برای دولت و مردم از اهمیت بالایی برخوردار است و مردم تنها انتظاری که از دولتمردان در این هفته دارند توجه به خواسته ها و نادیده نگرفتن مشکلات آنها است ،قطعا مردم به دولتمردان خود احترام گذاشته اما در کنار احترام،مطالبه گر خواسته های به حق خود نیز هستند
سیستان نیز در هفته ای که گذشت از سریال پروژه های تکراری دولت جا نماند و با وجود مشکلات معیشتی و خشکسالی های اخیر و خشک شدن تالاب هامون جای خالی پروژه ملی در این منطقه احساس شد و تنها پروژه مهم شهرستان زابل به افتتاح مدرسه 14 کلاسه در حسین آباد ختم شد و اما تدبیری صورت نگرفت تا بسیاری از طرح های صنعتی و اشتغالزای همچون کارخانه لاستیک سازی سیستان، کاشی و سرامیک ،فرش و ... در این منطقه کلنگ زنی می شد تا مردم گرفتار در طوفانهای شن و ریزگردها به آینده فرزندان خود امیدوار می شدند اما صدای خسته سیستانی ها در هفته دولت هم نفسی نکشید.

به هر حال باید منتظر باز شدن قفل پروژه های ملی در سیستان بود ،قفلی که راز بازگشایی آن همدلی و همزبانی تمامی مسئولین ،شهرستانی ،استانی و کشوری را می طلبد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark