داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۱
امتیاز مثبت 
۳
 
گزارشی از وضعیت شطرنج در زابل؛
کیش و مات شطرنج بازان زابلی در سایه بی تدبیری/ وقتی بی مهری دامن شطرنج را می گیرد
کد مطلب: ۶۲۶۱۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۸
این روزها شطرنج زابل طبق گفته برخی از فعالان در این رشته در حال و روز خوبی قرار ندارد به طوری که ورزشکاران این رشته از اوضاع موجود گلایه بسیار دارند.
کیش و مات شطرنج بازان زابلی در سایه بی تدبیری/ وقتی بی مهری دامن شطرنج را می گیرد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ شنیده ها و فعالیت های موجود حکایت از تعطیلی هیئت شطرنج زابل دارد بنابراین خبرنگار اوشیدا به سراغ مسئولان این رشته در زابل رفته است.

بدون هرگونه هماهنگی رئیس جدید هیئت منصوب شد

رئیس سابق هیئت شطرنج زابل عنوان کرد: در اواخر سال ۱۳۹۳ هیئت راتحویل گرفتم همان موقع هم توجیه شدم که با هزینه های شخصی خود و یا اسپانسر هیئت را اداره کنم و توقعی از اداره نداشته باشم و تا کنون هم نداشتم.

علیرضا حیدری به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: در این مدت تمرین ها و مسابقات در گروه خانمها و هم اقایان، اعزامی به استان و خارج از استان، جهت کسب مقام یا ریتینگ و یا ارتقا ریتینگ، باهزینه های شخصی من و شطرنج بازان بوده است.

وی افزود: تمامی موارد فوق به گزارش و اطلاع رئیس اداره تربیت بدنی شهرستان زابل رسیده و در همه موارد بدون درخواست اینجانب قول کمک هزینه جهت هزینه ایاب و ذهاب را در حضور اعضای تیم دادند، اما بعد از مسابقات منکر قول های داده شده شدند و بنده باید پاسخ گوی بچه های تیم درخصوص قول های داده شده و انجام نشده می‌بودم و در نتیجه مورد اتهام واقع می‌شدم.

حیدری خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل پیگیری نیازهای شطرنج بازان منطقه از قبیل صفحه شطرنج و انتقاداتی بدون هر گونه اطلاع از ریاست هیئت برکنار و بدون گرفتن حتی کلیدها من را از ریاست هیئت برکنار و رئیس جدید منصوب شد.

رئیس سابق هیئت شطرنج شهرستان زابل خاطرنشان کرد:علیرغم گذشت یک سال از برکناری هنوز مهر و کلیدها در دست من است و ابلاغ ها هم از استان برای من می آید.

حیدری بیان داشت: درب سالن شطرنج معمولا بسته است در حالی که با توجه به نیاز منطقه باید درب اماکن ورزشی به روی جوانان و نوجوانان باز باشد.

امکانات سالن شطرنج زابل در شان شطرنج بازان نیست

دبیر سابق هیئت شطرنج زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: درخواست کمک مالی توسط رئیس قبلی هیئت برای تعمیر اسپیلت و تعویض شیشه های شکسته شده منجر به مشاجره و در نهایت حذف وی می شود.

سروش خدری افزود: در حال حاضر خانه شطرنج در زابل تعطیل شده و تعداد شطرنج بازان به تعدادی اندک و انگشت شمار رسیده است.

وی ادامه داد: درخواست رییس قبلی مبنی بر تعمیر اسپیلت، تعویض شیشه های شکسته خانه شطرنج و تامین هزینه اعزام شطرنج بازان به زاهدان منجر به حذف وی شده و در نهایت بدون خبر رئیس قبلی در حالی که کلیدها هنوز در دست وی بود با شکستن قفل کشوهای ساعت ها و صفحه ها و بدون امار تحویل رئیس جدید می شود.

خدری با بیان اینکه کار اموزش شطرنج بازان را هم برعهده داشتم، در آن دوران بیش از ۳۰ نفر را آموزش دادم، بیان داشت: قبلا حدود ۲۸ نفر در مسابقات شرکت می‌کردند اما در حال حاضر پنج‌یا ۶ نفر در مسابقات حضور می یابند.

دبیر سابق هیئت شطرنج زابل تصریح کرد: مدت زیادی است که درب سالن بسته است و کوچکترین فعالیتی در آن نیست بنابراین اگر پیشکسوتان سکوت کرده اند نیازی به اثبات خود ندارند و نفعی هم از این مقوله نداشته و ندارند.

وی تاکید کرد: سیستم گرمایشی از کار افتاده، روشنایی حداقل و شیشه های شکسته در شان این رشته پر طرفدار نیست و این در حالی است که طبق شنیده ها ریاست فعلی مبلغ دو میلیون تومان به حساب هیئت واریز کرده است.

درب خانه شطرنج باز است

دبیر هیئت شطرنج زابل عنوان کرد: در ابتدای سال ۱۳۹۶ هیات را تحویل گرفتم که در ابتدا جام نوروز را با چهار میلیون ریال جایزه نقدی برگزار و سپس مسابقات انتخابی و استعداد یابی مدارس اموزش و پرورش را در اردیبهشت برگزار کردم.

سعادت افزود: مسابقات قهرمانی زابل در خرداد، مسابقات جام رمضان ویژه رده سنی زیر ۱۶ سال، برگزاری کلاسهای تابستانه، برگزاری مسابقات هفتگی به صورت مستمر همراه با جایزه هر پنجشنبه از دیگر کارهای انجام شده در این مدت به شمار می رود.

وی با بیان اینکه برای اولین بار میزبان مسابقات قهرمانی استان در زابل آن هم با شکوه تمام و با حداکثر امکانات برای میهمانان برگزار شد، خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات انتخابی برای مسابقات تیمی قهرمانی استان، اعزام تیم شهرستان زابل به مسابقات استانی، نایب قهرمانی در مسابقات تیمی استان و برگزاری مسابقات شطرنج بین کارکنان بانک قوامین از دیگر برنامه های اجرا شده می باشد.

دبیر هیئت شطرنج زابل اضافه کرد: درب هیات همیشه به روی همه باز و شماره تماس من هم روی بنر درب هیات نصب است البته یک ماهی به علت سرما و امتحانات دانش آموزان به سالن افراد کمتر مراجعه دارند و بعد از امتحانات دانش آموزان طرح استعداد یابی را با همکاری آموزش و پرورش اجرا خواهیم کرد.

خانه شطرنج زابل فعال است

رئیس اداره ورزش و جوانان زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: خانه شطرنج تعطیل نیست اما چون امتحانات شروع شده افراد کمتر به باشگاه مراجعه دارند.

مسعود دهمرده ادامه داد: در طول این مدت مسابقات هفته ای و استانی برگزار و ورزشکاران نیز به مسابقات کشوری اعزام شده اند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
رضایی
۱۳۹۶-۱۰-۱۱ ۱۲:۴۶:۵۶
رئیس اداره ورزش بطور شفاف اعلام نمایند علت حذف اقای حیدری چه بوده؟لطفا صریح جواب دهید. (15466)