داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
رئیس اداره برق زابل:
بهره برداری ۱۴ پروژه برق در زابل در هفته دولت
کد مطلب: ۶۰۶۳۷
تاریخ انتشار:شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۷
رئیس اداره برق زابل عنوان کرد: در هفته دولت تعداد ۱۴ پروژه در زمینه اصلاح و بهینه سازی وتوسعه شبکه های توزیع برق با اعتباری بالغ بر ۳۴ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.
بهره برداری ۱۴ پروژه برق در زابل در هفته دولت
خلیل عوض زاده در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: باتوجه به اینکه در ایران اسلامی صنعت برق از سه بخش تولید، انتقال و توزیع تشکیل شده که به صورت زنجیروار به هم مرتبط بوده و هدف نهایی تمام این بخش ها تامین برق پایدار و مطمئن مشترکین برق در سرتاسر کشور است و شرکتهای توزیع برق به دلیل ارتباط مستقیم با مردم در جبهه اول خدمات رسانی به مردم قرار دارد و به همین دلیل مسولیت سنگینی بر عهده شرکتهای توزیع و ادارات برق نهاده شده و بصورت شبانه روزی جهت تحقق این امر مشغول فعالیت و خدمت رسانی هستند.

وی افزود: در دو سال گذشته به تعداد ۳۳ پروژه در زمینه های مختلف اصلاح و بهینه سازی شبکه‌های توزیع برق، رفع افت ولتاژ و رفع نوسان برق و توسعه شبکه روستایی و شهری، بهبود وضعیت روشنایی معابر و کاهش تلفات، کاهش خاموشی ها و تامین برق مطمئن و پایدار با حجم نصب ۱۵۴ دستگاه ترانسفورماتور، احداث و اصلاح و بهینه سازی ۴۲ کیلومتر شبکه فشار متوسط ، ۱۱۲ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و نصب ۵۰۰ اصله پایه بتونی با هدف استحکام سازی و تعویض ۵۰۰۰ مقره معیوب مجموعا با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال انجام پذیرفت.

عوض زاده تصریح کرد: در شهر زابل نیز اصلاح کامل شبکه فرسوده در ۱۸ محله از مناطق محروم و حاشیه شهر از جمله سیاهمرد، حسن آباد، اسلام آباد، حسن آباد ، حسین آباد، امام خمینی ره شمالی و... انجام گرفت و از برق مطمئن و پایدار برخوردار شدند.

وی ادامه داد: در بحث روشنایی معابر تعداد بالغ بر سه هزار و ۶۰۰ دستگاه روشنایی معابر معیوب در سطح شهرها اصلاح و تعمیر و روشن شد وتعداد بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ دستگاه چراغ معابر جدید در نقاط مختلف مورد نیاز در شهر زابل خیابان های هیرمند شمالی و امام خمینی ره شمالی وشهرهای بنجار، محمد آباد و علی اکبر نصب شده است.

رئیس اداره برق زابل تاکید کرد: در سال جاری نیز تعداد ۱۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال در زمینه های مختلف اصلاح و بهینه سازی در دست پیگیری و اجرا می باشد که تاثیر به سزایی در بهبود و ارتقاء کیفیت برق شهرستان خواهد داشت.

وی بیان کرد: در هفته دولت نیز تعداد ۱۴ پروژه در زمینه اصلاح و بهینه سازی وتوسعه شبکه های توزیع برق با اعتباری بالغ بر ۳۴ میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید و مردم از مزایای آن بهره مند می شوند و علاوه بر موارد فوق طرح‌های بسیاری نیز در دست مطالعه و تهیه‌ می باشد.

عوض زاده خاطرنشان کرد: با عنایت به گران بودن هزینه‌های تولید، انتقال و توزیع برق که هزینه‌های بسیاری را به اقتصاد جامعه تحمیل می کند مدیریت مصرف برق را در اولویت اول خانواده ها قرار داد تا در فصل گرمای تابستان همه اقشار از انرژی برق بهره مند شده و از بسیاری از مشکلات از جمله قطعی برق، افت ولتاژ و نوسان جلوگیری بعمل آید.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark