داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۵
 
امام جمعه اهل سنت هامون عنوان کرد؛
عربستان سعودی و حکام عرب منطقه در جنایتهای اسرائیل شریک هستند
کد مطلب: ۳۱۲۹۷
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۰
مولوی عبدالله حسن زهی گفت: حمایت از فلسطینیان واجب است و مسلمان فرقی نمی کند شیعه باشد یا سنی،اهل غزه باشد یا کشمیر،بلکه باید از هر مسلمانی در هر گوشه ای از دنیا که ظلمی بر آن روا شده است حمایت کرد.
عربستان سعودی و حکام عرب منطقه در جنایتهای اسرائیل شریک هستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: مولوی عبدالله حسن زهی امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا اظهار داشت: امروز فلسطینیان رنج مضاعفی را متحمل شدند،رنجی که از سالیان گذشته آغاز و تا امروز ادامه دارد.

امام جمعه اهل سنت هامون گفت: بیشترین قسمت رنج های که فلسطینیان امروز تحمل می کنند به علت این است که مسلمانان بخصوص حکام عرب و جاعل منطقه از فلسطین در جهت اهداف و منافع خود بهره و استفاده بردند،اما برای خدا قدم بر نداشتند.

مولوی حسن زهی خاطر نشان کرد: عربستان سعودی و حکام عرب منطقه در جنایتهای اسرائیل شریک هستند.

وی بیان داشت: به همان اندازه که اسرائیل غاصب در کشتار مردم بی دفاع غزه مجرم است،به همان اندازه کشورهای عربی بخصوص کشورهای عربستان،قطر و دیگر کشورهای که سکوت کردند مجرم هستند.

وی ادامه داد: اسلام درس کمک و همیاری به هم نوع و به هر انسانی را می دهد و در قرآن خطاب به مسلمانان آمده است؛در جهت نیکی و تقوی کمک کنید و در راستای دشمنی و گناه کمک نکنید.

امام جمعه اهل سنت هامون با محکوم نمودن فجایع دردآور غزه،بیان کرد: جمهوری اسلامی با اینکه منافعی در فلسطین ندارد از کشور حمایت و دفاع می کند و این حمایت به جهت مظلومیت مردم و بخاطر خدا و اسلام است.

وی تصریح نمود: ایران ام القرای اسلام در جهان است و همانگونه که امریکا به عنوان یک ابر قدرت در جهان مطرح است ،ایران هم یک ابر قدرت اسلامی است.

مولوی حسن زهی تاکید کرد: این یک افتخار برای ایران است و فارغ از شیعه و سنی بودن اینکه یکی از کشورهای اسلامی به عنوان یک ابر قدرت در جهان مطرح است افتخار بزرگی ست.

وی یادآور شد: کلیه مسلمانان جهان باید از جمهوری اسلامی ایران بخاطر حمایتش از اسلام بدون تعصب به شیعه و سنی بودن حمایت و اطاعت کنند.

وی اظهار داشت: بر همه اهل سنت و شیعه واجب است از جمهوری اسلامی به عنوان حامی مسلمانان اطاعت کنند.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه جمهوری اسلامی حمایت از مظلومان و ستمدیدگان در جهان است،افزود: حمایت از فلسطینیان واجب است و مسلمان فرقی نمی کند شیعه باشد یا سنی،اهل غزه باشد یا کشمیر،بلکه باید از هر مسلمانی در هر گوشه ای از دنیا که ظلمی بر آن روا شده است حمایت کرد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark