داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
به همت سپاه زابل؛
مشکلات سیستان مستقیم و بدون واسطه به دست رئیس جمهور می رسد
کد مطلب: ۶۷۱۱۷
تاریخ انتشار:جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج زابل در نشست مجمع عالی بسیج که با حضور کارشناسان اعزامی ریاست جمهوری برگزار شد گفت: عدم مدیریت واحد در حوزه آب در سیستان آسیب جدی به منطقه وارد کرده است.
مشکلات سیستان مستقیم و بدون واسطه به دست رئیس جمهور می رسد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ نشست مجمع عالی بسیج با حضور فرمانده سپاه زابل ، کارشناس اعزامی مرکز بررسی استراتژیک ریاست جمهوری و اعضای مجمع عالی بسیج زابل ، جمعی از اساتید دانشگاه ، فعالین رسانه ای و اجتماعی و فعالین اقتصادی وجمعی از نخبگان در سالن اجتماعات ناحیه مقاومت سپاه زابل برگزار شد.

این نشست که افراد سرشناسی همچون دکتر حسن پور ، دکتر سلوکی، دکتر احمد قنبری، خانم دکتر گنجعلی، خانم دکتر نوری (اساتید عضو هیات علمی دانشگاه زابل)، دکتر باقری(عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی) دکتر اکبری مقدم (رئیس مرکز تحقیقات سیستان)، حمید شهریاری(رئیس کارگروه اقتصادی )، مهندس قزاق(مدرس دانشگاه)، دکتر ملایی(رئیس کانون بسیج اساتید زابل ) دکترخمری(شهردار زابل)، دکترکیخا( نائب رئیس مجمع عالی بسیج زابل) ، راهداری (رئیس مجمع بسیج زابل) یونس دهمرده(فعال اجتماعی)، مهندس سراوانی (رئیس اداره محیط زیست زابل) و ... حضور داشتند با همت سپاه زابل با هدف آشنا شدن بیشتر کارشناسان اعزامی ریاست جمهوری ، با مشکلات و پتانسیل های منطقه سیستان انجام شد و مطالب مهمی در حوزه آب سیستان با نگاه کارشناسی ارائه شد.

عدم مدیریت واحد آب در سیستان آسیب جدی به منطقه وارد کرده است

در این نشست سرهنگ علی ثمره حسینی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان زابل برگزاری این نوع نشست ها را نگاه دلسوزانه بسیج دانست و افزود: راهکارها بر اساس ظرفیت های مهم منطقه و با نگاه کارشناسانه ارائه می شود چرا که این راه کارها باید قابلیت اجرایی در شمال استان سیستان و بلوچستان را داشته باشد.

وی افزود: آب در منطقه سیستان حکم حیات مرزنشینان را دارد لذا، در زمان خشکسالی و همچنین ترسالی مدیریت واحدی را طلب می کند.

فرمانده سپاه زابل ادامه داد: در طرح آبرسانی به ۴۶ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان عدم استفاده از کارشناسان بومی سیستانی و همچنین بزرگان برجسته و با تجربه که در حوزه آب فعالیت داشتند به طور کلی هیچ گاه استفاده نشده است.

ثمره حسینی خاطرنشان کرد: همچنین باید ظرفیت های غیر آبی منطقه سیستان نیز بهره برد و گردشگری، انرژی نو و از همه مهمتر از ظرفیت عظیم مرز استفاده بهینه شود.

وی همچنین بیان داشت: انتظار کلیه کشاورزان و مردم سیستان این است که طرح ۴۶ هزار هکتاری با تمام هزینه های گزافی که در آن بکار گرفته شئه است در سسال زراعی جدید به بهره برداری برسد.

ثمره حسینی همچنین گفت: اگر فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در جامعه نهادینه شود قطعا مشکلاتی در جامعه مشاهده نخواهیم کرد.

فرمانده سپاه زابل در پایان هدف اصلی این طرح را آشنا شدت بیشتر کارشناسان مرکز استراتژیک نهاد ریاست جمهوری با مشکلات منطقه سیستان و بحث و تبادل نظرات با نخبگان سیستانی دانست.

در این نشست همچنین برخی از صاحب نظران منطقه سیستان عنوان کردند که عوارض طرح آبرسانی به ۴۶ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان به دلیل ثبت این شرکت در تهران به شهرداری تهران تعلق می گیرد و شهرداری های منطقه سیستان از این امر بی نصیب مانده اند.مستقیم و بدون واسطه مشکلات سیستان را به دست رئیس جمهور می رسانیم

دکتر حجت میان آبادی کارشناس اعزامی نهاد ریاست جمهوری پس از آگاهی از مشکلات سیستان در این نشست اظهار کرد: درمان مشکلات و سیاست گذاری در سیستان می تواند از دل نخبگان و مسئولین امر در حوزه سیستان رخ دهد.

وی افزود: هیچ فردی به اندازه مسئولین سیستان از مشکلات منطقه آگاه نیست لذا حضور کارشناسان اعزامی نهاد ریاست جمهوری می تواند وسیله ای برای انتقال اطلاعات و مشکلات به پایتخت ایران باشد.

میان آبادی با بیان اینکه مراکز اجرایی متعددی در کشور وجود دارد خاطرنشان کرد: نهاد های متولی سیاست گذاری در کشور محدود است، لذا ضرورت حضور کارشناسان اعزامی رئیس جمهور آنجا مهم تلقی می شود که به طور مستقیم تمامی مشکلات منطقه سیستان بدون واسطه به دست رئیس جمهور خواهد رسید.

وی گفت: تمامی گزارش های و مطالعاتی که نخبگان منطقه در خصوص پیشرفت حوزه سیستان انجام شده است را به دست کارشناسان اعزامی نهاد ریاست جمهوری برسانید تا به طور حتم پیگیری و به سرانجام برسد.

در پایان دکتر میان آبادی قول مساعد پیگیری کلیه مصوبات را به جمع حاضر داد و همچنین مقرر شد تا کارشناسان سیستانی ارتباط مستقیم با مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری داشته باشند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark