داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۱
 
نرم‌افزارهای کاربردی ویژه فلش(7)
کد مطلب: ۱۹۹۶۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۳۸
اوشیدا:این روزها دسترسی نداشتن به کامپیوتر به نوعی حکم مختل شدن زندگی دیجیتال را دارد که خوشبختانه راهکارهای مختلفی هم برای این مسأله ارائه شده و از آن جمله می‌توان به نرم‌افزارPortableAppls.com اشاره نمود.
نرم‌افزارهای کاربردی ویژه فلش(7)
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:همانگونه که از نام آن پیداست، PortableApps دارای برنامه‌های کاربردی کوچک و قابل حملی است که نیازهای روزمره کاربران امروزی را فراهم می‌کند. این نرم‌افزار روی فلش‌های USB، هارد درایوهای قابل حمل و یا حتی iPod قابل استفاده می‌باشد. در این مقاله، در نظر داریم اصول استفاده از برنامه‌های کاربردی قابل حمل را برای شما شرح دهیم.
مجـموعه‌ نرم‌افزاری PortableApps همانگونه که گفته شد روی فلش‌های USB و هارد درایوهای قابل حمل قابل استفاده می‌باشد. این برنامه اصولاً نوعی سیستم عامل مستقل است که تقریباً روی هر کامپیوتر شخصی کار می‌کند. مجموعه نرم‌افزاری PortableApps همانند تمام برنامه‌های کاربردی قبلی به طور رایگان از طریق اینترنت قابل دانلود می‌باشد و تقریباً روی هر ابزار قابل حـملی نـصب می‌شـود.
جالب است بدانید که نـسخه‌های مختلفی از ایـن نـرم‌افـزار برای ابزارهای پرتابل با ظرفیت‌های مـتفاوت ارائه شده است. برای نصب نـسخه اسـتانـدارد این برنامه به حــدود ۲۶۰ مـگابـایــت فضا نیاز خواهید داشت که شامل تعداد زیادی نرم‌افزار قابل حـمل است. نسـخه Lite این برنامه برای نصب به ۱۰۰ مگابایت فضا نیاز دارد که تنها شامل یک برنـامه واژه‌پـرداز است. نـسـه Base یا ابتدائی آن تنها دربرگیرنده منوی برنامه PortableApps.com و نرم‌افزار تهیه نـسخه پشتیبان به همراه تعدادی ابزار اختصاصی است که تنها به یک مگابایت فضا نیاز دارد، با این حال این امکان برای شما وجود دارد تا ابزارهای دیگر مورد نیاز خود را نیز به آن بیافزایید.
نصب برنامه
بــرای شـروع اسـتــفاده از این نرم‏افزار ابتدا لازم است که آن را دانلود نمایید. برای این منظور لازم نیست فایل اجرایی را روی دستگاه سیار خود ذخیره نمایید اما اگر از کامپیوتر شخصی خود استفاده می‌کنید، ایده چندان بدی نیست. پس از اتمام فرایند دریافت برنامه، فایل اجرایی را راه‌اندازی کنید. در صورتی که فضا برای شما اهمیت دارد، می‌توانید پس از اتمام فرایند نصب آن را حذف نمایید.
پس از این مرحله نرم‌افزار از شما می‌خواهد که محل نصب برنامه را مشخص نمایید که البته بـهتـرین قسمت، ریـشه درایـو قـابل حمـل شمـاست. پس از تعـیین دایـرکتوری نصـب، اجـازه دهـید نرم‌افزار، مراحل نصب را طی کند. ایـن عمـل مــمـکن اسـت به دو دقـیقه زمان نیاز داشته باشد اما بـه مـحض اتمام، می‌توانید از آن استفاده نمایید.
اکنون باید ابزار قـابل حـمل خود را بـه یـک کامـپیـوتـر شـخصی دارای پــورت USB سـازگار بـا آن وصـل کـرده و پس از گشودن دایرکتوری نصب روی فایل StartPortableApps.exe دبل کلیک نمایید. پس از گشودن برنامه لوگوی PortableApps.com روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود و منوی اصلی آن در گوشه پایین سمت راست نمایش داده می‌شود.
مراحل نصب این نرم افزار بسیار ساده می‌باشد:

با استفاده از نرم‌افزار پشتیبان قادر خواهید بود پست‌های الکترونیکی، اسناد، تماس‌ها، فایل‌های ثبت آدرس و سایر داده‌های مورد نظر خود را ذخیره نموده و درمواقع اضطراری از آنها استفاده نمایید.

نگاهی به پنجره این نرم‌افزار
منوی PortableApps دارای چـندین ویـژگی و امـکان جـذاب است؛ برای نمونه در سمـت راست پنـجره آنExplorer قرار دارد و بـا کلیک روی آن می‌تـوانید به پـوشه‌های حاوی اسناد،‌ موسیقی، ویدئو و یا تصاویری که در روی دستگاه سیار شما ذخیره شده‌اند، دسترسی پیدا کنید. گزینه Backup این امکان را به شما می‌دهد که از نامه‌های الکترونیکی، فایـل‌ها یا آدرس‌های ذخـیره شده‌ و نـیز فـایل‌های باقی مانده از نسخه‌های پشتیبان قبلی، نسخه پشتیبان تهیه کنید.
پـیوند Options این امکان را بـه شـما می‌دهـد تا بـرنـامه‌های موجود در موبایل‌ خود را اختصاصی کرده و نرم‌افزارهای دیگر را از اینترنـت دریافت و اندازه فونت مـنو را تغییر دهید.
پیوند جستجو یا Search هم این امکان را به شـما می‌دهـد که داده‌های مختلف خود را در کامپیوتر، درایـوها و یا وب جستجو نمایید. درسمت چپ پنجره این برنامه، لیست جاری برنامه‌های موجود در ابزار پرتابل شما نمایش داده می‌شود. با اضافه و یا حذف کردن برنامه‌ها از درایو خود، قادر خواهید بود که عملکرد آن را کنترل و فضای موجود را سازماندهی نمایید. برنامه‌های موجود در این نرم‌افزار شامل مجموعه OpenOffice برای کار با اسناد و ارائه مطالب، یک مرورگر وب، کلاینت‌ پست‌الکترونیکی، تقویم و بسیاری برنامه‌های دیگر است.
در بخش پایین پنجره این برنامه، میتوانید نام درایو، ریشه برنامه، مقدار فضای آزاد موجود در درایو و دکمه خروج از برنامه را مشاهده نمایید.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شهر خبر
    عکاس :