داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
سوپرمارکت های متخلف دانش آموزان را هدف قرار دادند/خوراکی های فاسد در کمین کودکان سیستانی
کد مطلب: ۶۸۳۸۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۹
برخی از سوپر مارکت های نه چندان معتبر در سطح برخی از شهرستان های سیستان اقدام به فروش اجناس تاریخ مصرف گذشته کرده اند.
سوپرمارکت های متخلف دانش آموزان را هدف قرار دادند/خوراکی های فاسد در کمین کودکان سیستانی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ امروزه با بالا رفتن قیمت اجناس بسیاری از افراد سود جو در صدد کلاه برداری از طریق به خطر انداختن سلامت انسان ها هستند تا از این راه سود بیشتر عاید خود کنند.
به گفته برخی از شهروندان در منطقه سیستان ، برخی از سوپر مارکت های نه چندان معتبر فروش اجناس تاریخ مصرف گذشته را در پی گرفته اند که این کار همزمان با آغاز مدارس همراه شده است.
از این رو با بازگشایی مدارس نیز این احتمال وجود دارد که سلامت دانش آموزان با تهدید جدی رو به رو شود و افرادی که این راه را در پیش گرفته اند ، می توانند با جان بسیاری از کودکان بازی کنند.
اجناس تاریخ مصرف گذشته به طوری غیر قابل مصرف هستند اما با توجه به اینکه سوپر مارکت هایی وجود دارند که فروش آنها نسبت به خرید کمتر است برای جلوگیری از ضرر این اجناس را به فروش می گذارند.
با این حال خانواده ها می توانند با توجه به وجود این مسئله خوراکی دانش آموزان را قبل تهیه کنند و جهت خرید برای دانش آموزان به فروشگاه های معتبر مراجعه کنند.
دکتر نیما وثوقیان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان هامون در همین خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: همزمان با بازگشایی مدارس طرح نظارت ویژه برمراکز تهیه و توزیع مواد غذایی توسط بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان هامون اجرا شده است.

وی افزود: از اول مهرماه و به منظور حفظ سلامت غذایی دانش آموزان و شهروندان طرح ضربتی بهداشت محیط درشهرستان هامون آغاز شده و این نظارت هم چنان ادامه دارد، نظارت بر تمامی اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی از قبیل عمده فروشی ها، سوپر مارکت هاو .....به منظور فراهم شدن شرایط مطلوب بهداشتی انجام می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان هدف از اجرای این طرح را بررسی وضعیت بهداشت فردی، عمومی و ارتقای هر چه بیشتر وضعیت سلامت مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی عنوان کرد و گفت: این طرح در قالب ۵ تیم و در۲۵۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی در حال اجراست ، قابل ذکر است طی این برنامه بیش از ۶۰۰کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته جمع آوری گردیده و از ۲۰مورد ماده غذایی مشکوک نمونه برداری انجام شده است .
همچنین در این طرح افراد متخلف اخطاریه دریافت نمودند تا در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات بهداشتی خود اقدام نمایند در غیراین صورت برخورد قانونی در مورد آنها اعمال خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه نظارت بازرسان بهداشتی در راستای حفظ سلامت عمومی بویژه دانش آموزان تشدید خواهد شد، از شهروندان شهرستان هامون خواست تا علاوه بر توجه به توصیه‌های کارشناسان بهداشتی، در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در هنگام خرید و تهیه مواد غذایی از جمله رعایت نکردن بهداشت فردی، نظافت و بهداشت محیط، نگهداری و فروش مواد غذایی غیر بهداشتی ، تاریخ گذشته و موارد مشابه از طریق سامانه شکایات مردمی ۱۹۰ و شماره همراه ۰۹۳۳۵۴۲۰۲۴۴ کارشناسان شبکه بهداشت و درمان هامون را مطلع کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark