داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
دستگیری مرد 41 ساله به جرم همجنس بازی در فضای مجازی
کد مطلب: ۵۹۷۴۷
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۳
رئیس پليس فتا استان یزد از شناسايي فردي كه با سوء استفاده از عکس‌های پروفایل دیگران اقدام به ساخت کانال‌های همجنس بازی نموده بود، خبر داد.
دستگیری مرد 41 ساله به جرم همجنس بازی در فضای مجازی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: سرگرد مرتضی ابوطالبی در‌ تشريح اين خبر اظهار کرد: فردی 18 ساله با در دست داشتن مرجوعه قضائي از دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان یزد به اين پليس مراجعه و مدعی بوده فردی ناشناس از طريق ساختن پروفایلی در شبکه اجتماعی، تصاوير شخصي‌ام را که بر روي پروفايلم بوده را برداشته و سپس اين تصاوير را براي دوستانم و همسايه‌ها ارسال مي‌کند و با گذاشتن تصويري از من بر روي پروفايل جداگانه اقدام به ايجاد مزاحمت و فحاشي به همه دوستان من نموده و نیز همچنین با عکس بنده در شبكه اجتماعي با ساختن کانالی خاص با محتواي فردي همجنس باز در حال فعالیت می‌باشد که از طریق دوستانم متوجه اين موضوع شدم، كه مراتب طي تشكيل پرونده‌اي در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات فني و اطلاعاتي، شماره سيم كارت متهم كه به صورت ناشناس در فضاي مجازي فعاليت نموده، مورد بررسی قرار گرفت و مشخص گردید فردی 42 ساله به هویت فرزاد که متاهل و دارای 4 فرزند می‌باشد اقدام به هتك حيثيت و آبروريزي شاكي نموده است .

اين مقام انتظامي خاطرنشان‌كرد: از طريق مخبرين فعال اين پليس و با اخذ مجوز قضايي متهم در محل کار خود دستگیر و پس از بازجویی‌های لازم و با توجه به مستنداتی که در گوشی وی توسط کارشناسان فنی این پلیس مشخص گردید، چندین سال است که متهم با افراد زيادي که همجنس خودش هستند ارتباط نامتعارف داشته و از طريق سوء استفاده از تصاوير ديگران اقدام به ارتباط با هم جنس خود نموده است.

سرگرد ابوطالبی گفت: طبق فصل پنجم، ماده 17 قانون جرایم رایانه‌ای، هركسی كه به وسیله سیستم‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، صوت، تصویر یا فیلم خصوصی و خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایتش منتشر كند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی كه منجر به ضرر یا هتك حیثیت شود به حبس از 91 روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.

مسئول پليس فتا یزد به کاربران شبکه‌های اجتماعی توصیه کرد: با توجه به اینكه گوشی‌های تلفن همراه وسیله مناسبی برای تهیه فیلم و عكس‌های خانوادگی و خصوصی و همچنین محل امنی برای نگهداری آنها نیست، تا حد امكان از ذخیره كردن این نوع تصاویر در گوشی‌های تلفن ‌همراه یا رایانه شخصی خودداری كنند و حتما این وسایل همچون موبایل و رایانه‌های شخصی خود را رمزگذاری نمایند.

سرگرد ابوطالبی در پايان از شهروندان خواست در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی گزارش نمایند.ان

انتهای پیام/

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

Share/Save/Bookmark