داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
یادداشت/ عباس نورزائی؛ محقق و پژوهشگر سیستانی
شقاوت در تاسوکی، پیروزی خون بر گلوله/ لزوم ساماندهی یادمان شهدا
کد مطلب: ۶۳۴۶۴
تاریخ انتشار:شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۸
شهادت عده ای از افراد بی گناه در محل تاسوکی، شقاوت دشمنان اسلام و پیروزی خون بر شمشیر را رقم زد.
شقاوت در تاسوکی، پیروزی خون بر گلوله/ لزوم ساماندهی یادمان شهدا
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: واپسین روزهای اسفند سال ۱۳۸۴ در بیابان تاسوکی، جنایتی رقم خورد که فقط و فقط قابلیت انطباق با رفتارهای دوران جاهلیت دارد و هیچ الگوی دیگری در رفتارهای تجربه شده بشری برای آن نمی توان یافت.

نیمه های شب، عده ای سنگدلِ گرفتار در دام شیطان، گرگ وار، پوستین میش بر تن، راه را بر مردم بی گناه و بی دفاع بسته، ۲۲ تن را از قوم و مذهب مشخصی، نژادپرستانه جدا کرده و بردهان و دست‌هایشان چسب زده و در چنین حالتی، با رگبار ی دهشتناک، از آنان «حق حیات» را سلب کردند و تعدادی را نیز به اسارت بردند.

تُف بر تو ای موجود دوپای انسان گونه، که احکام و اخلاقیات ۱۲۴ هزار پیامبر مرسل و غیرمرسل بعد از ۱۴ قرن سیطره آخرین دینش، برای «انسان» شدنت کافی نبود و در اسفل السافلین وجود پلیدت، نام رحمان و رحیم را در جنایتی که خلق کردی بر زبان آوردی و با عمل ننگینت به او کفر ورزیدی.

هزاران لعن و نفرت بر اندک نادانانی که با شنیدن این عمل ننگین، لبخند رضایت بر لب داشتند و در بعضی محافل، از شهامت جانیان سخن گفتند.

در روزهای گذشته در آفتاب سوزان برهوتِ تاسوکی که بیش از ۱۰۰ کیلومتر تا شهرها فاصله دارد، صدها تن از انسان های پاک سرشت و ادامه دهنده راه خونین شهدا، یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند و پیاده با قلوبی مالامال از عشق به اهل بیت، معراج آن شهدای والامقام را هدف قرار داده اند.

نوجوانان، جوانان، زنان و مردان، دو سه نسل انقلابی، شیعه و سنی، فارس و بلوچ، در این حرکت خودجوش مردمی حضور دارند.

امام انقلاب، یاد شهدا را کمتر از شهادت نمی داند، ولی نگاهی انحرافی، در بخش هایی از دولت، این عظمت را در کمال کوته بینی، موجب تفرقه می داند، تفاوت دیدگاه در کژاندیشی و کم فهمی و انحراف از خط ولایت است.

ای کسانی که بر مناصب به وجود آمده در سایه قطرات خون شهدا، تکیه زده اید، برای عمران یادمان این شهدا و رونق آن برنامه‌ریزی کنید، نگذارید این قتلگاه به دست فراموشی و تخریب سپرده شود زیرا این موج سهمگین و خودجوش اقیانوس مردمی که در آن بیابان مشاهده شد، انتظارات به حقی از شما دارند.


انتهای پیام
Share/Save/Bookmark