داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
نارضایتی اکثر صهیونیست‌ها از بی‌کفایتی نتانیاهو
کد مطلب: ۷۱۴۷۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۵
پیمایش افکارسنجی جدید در فلسطین اشغالی نشان می‌دهد اکثر صهیونیست‌ها از بی‌کفایتی‌های نخست‌وزیر خود ناراضی و به آینده نیز بدبین هستند.
نارضایتی اکثر صهیونیست‌ها از بی‌کفایتی نتانیاهو

به گزارش اوشیدا به نقل از فارس در کنار تظاهرات هفتگی در فلسطین اشغالی در اعتراض به نحوه عملکرد کابینه تل‌آویو در مقابله با شیوع ویروس کرونا و همچنین پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، نظرسنجی‌ها هم نارضایتی اکثر صهیونیست‌ها را نشان می‌دهد.

به نوشته روزنامه «هاآرتص»، نظرسنجی شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی که نتایج آن شامگاه دوشنبه منتشر شد، نشان داد ۶۵ درصد اسرائیلی‌ها از بی‌کفایتی نتانیاهو در مقابله با بحران همه‌گیری ویروس کرونا و رکود اقتصادی متعاقب آن ناراضی هستند.
 
در مقابل اما فقط ۳۲ درصد از صهیونیست‌ها (چیزی حدود یک سوم جمعیت کل) نتانیاهو را نخست‌وزیر مناسب برای اداره کابینه می‌دانند که اکثرا از هواداران حزب لیکود یا متحدان آن هستند.
 
به علاوه، تحقیق افکارسنجی دیگری نیز می‌گوید که صهیونیست‌ها به میزان بیشتری نسبت به گذشته، درباره آینده خود بدبین هستند و حتی اعلام توافق عادی‌سازی روابط با امارات عربی متحده هم نتوانسته آنها را به آینده این رژیم میدوار کند.
 
به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، نظرسنجی موسوم به «شاخص صدای اسرائیلی» که امروز (سه‌شنبه) برای ماه آگوست ۲۰۲۰ منتشر شده نشان می‌دهد حدود ۵۳ درصد از صهیونیست‌ها یعنی بیش از نیمی از آنها چشم‌انداز مساعدی را مقابل خود ترسیم نکرده و امیدی به آینده ندارند.
 
بر این اساس، نزدیک به ۶۹ درصد از اسرائیلی‌ها نیز می‌گویند که روزهای فعالیت کابینه نتانیاهو به شماره افتاده و منتظر برگزاری چهارمین انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی در حدود یک سال و نیم اخیر هستند.
 
بامداد یکشنبه دوازدهمین هفته پیاپی بود که چند هزار نفر از معترضان به عملکرد نتانیاهو، با تجمع مقابل اقامتگاه وی در قدس اشغالی خواستار استعفای شدند.
Share/Save/Bookmark