داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
12 اتفاق تلخ و شیرین در سالی که گذشت
کد مطلب: ۶۶۶۱۴
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲
سال ۹۷ با تمام فراز و نشیب های در حالی امشب به پایان خواهد رسید که در طول مدت این سال ، خاطرات خوش و تلخی برای مردم شمال استان سیستان و بلوچستان رقم خورد.
12 اتفاق تلخ و شیرین در سالی که گذشت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ سال ۹۷ با تمام فراز و نشیب های در حالی امشب به پایان خواهد رسید که در طول مدت این سال ، خاطرات خوش و تلخی برای مردم شمال استان سیستان و بلوچستان رقم خورد.

خسارت میلیاردی کشاورزان
در ابتدای سال جاری بود که کشاورزان سیستانی با خسارات سنگین رو به رو شدند، آنها به خیال اینکه رهاسازی آب پس از کشت انجام خواهد شد هزاران هکتار زمین کشاورزی را در سیستان به زیر کشت بردند که با خسارت میلیاردی رو به رو شدند.
مرگ پسر کشاورز در زابل
جمعه هشتم تیر ماه سال جاری اتفاق ناخوشایندی باعث مرگ پسر یک کشاورز در زابل شد، پدر و پسری که برای شخم زمین کشاورزی خود مراجعه کرده بودند با پیدا کردن یک نارنجک دستی حکم مرگ پسر امضا می شود.
پس از پیدا کردن نارنجک ، بلافاصله منفجر می شود که در نهایت دو دست پسر جوان قطع و به علت خونریزی و شدت جراحات فوت می کند.

دستیابی به آب های ژرف
زمزمه های کشف آب عجیبی در سیستان می شد، آب های ژرف برای اولین بار بود که عنوان شده و برای حفاری آن دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی تمام تلاش خود را بکار گرفته است.
پس از گذشت یک سال هنوز خبری از استفاده از آب های ژرف نیست گفته می شود کارشناسان در حال تحقیقات بر روی این آب ها هستند.خوردن گوشت کلاغ سوژه یک کشور
خرداد ماه سال جاری یک خبر اشتباه دل میلیون ها سیستانی را در سراسر ایران شکاند، حسن شمشادی خبرنگاری از تهران که اطلاعات و آمار اشتباهی از یک ظرف غذا به او داده بودند در صفحه شخصی اش قرار می دهد و آنها را گوشت کلاغ عنوان می کند که یک خانواده سیستانی از فرط گرسنگی آن را می خورند.
این خبر در ساعات اولیه باعث خشم سیستانی های کل ایران کشت که بعدها معلوم شد ظرف غذا چیز دیگری بوده است، و حسن شمشادی نیز از مردم سیستان عذرخواهی کرد.

دو مرزبان آسمانی شدند
شهادت دو مرزبان در مرز زابل در ۳۱ خرداد ۹۷ تلخ ترین حادثه ای بود که در ایام جام جهانی می شد شنید.
همزمان با بازی ایران و اسپانیا درگیری مرزبانان با اشرار مسلح شکل می گیرد و دو مرزبان عزیز کشورمان به مقام والای شهادت نائل می آیند.
قتل ۴ نفر در هیرمند
پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷ خودروی مشکوکی ، باعث انحراف یک خودروی دیگری می شود که پس از برخورد ، با اسلحه هر ۴ نفر سرنشین را به رگبار گلوله می بندد.
گرم ترین روز زابل در ۵۵ سال گذشته
هوای زابل در فروردین ماه سال قبل به ۴۱ سلسیوس رسید که در ۵۵ سال گذشته بی سابقه بود.معجزه اهل بیت شامل حال بانوی سیستانی شد
جمیله شفیعی بانوی سیستانی است که در حالی که سرطان تمام وجود او را فراگرفته بود و هیچ درمانی برای آن وجود نداشت توسط امام رضا و حضرت زهرا سلامت خود را بازیافته است.

این بانو در حال حاضر یکی از هنرمندان سیستانی به شمار می رود که به قول معروف از هر انگشت او چندین هنر می‌ریزد.دستگیری شهردار زابل
دستگیری شهردار زابل شاید جنجالی ترین اتفاق سال ۱۳۹۷ باشد ، اتفاقی که بر سر اختلاس رخ داد ، و هنوز مشخص نیست شهردار زابل چه حکمی صادر شده است.ورود سیلاب به سیستان

سیلاب پس از دو سال وقفه و خشک شدت ۵۰ درصدی چاه نیمه ها وارد سیستان شد ، حیات در سیستان در حال مرگ بود و مردم نگران آینده خود، مهاجرت اولین گزینه پیش روی بود که خوشبختانه با بارش رحمت الهی این نگرانی برای چند سال آینده رفع شد.
قطار از زابل هم میگذرد
امسال با سفر وزیر راه و شهرسازی فاز جدید شبکه سراسری راه آهن کلنگ زنی شد تا زابل نیز مانند تمام شهرهای ایران به شبکه راه آهن متصل شود.
مردم درب شورای شهر زابل را گل گرفتند
اعتراضات مردمی بر نحوه عملکرد شهرداری و شورای شهر زابل حتی پس از دستگیری متهمین پایان نگرفته و هر روز اعتراضی جدید شکل گرفت به گونه ای که کارکنان شهرداری زابل در اعتراض به عدم پرداخت ۵ماهه حقوق خود در مقابل فرمانداری زابل تجمع کرده و عصر دهم شهریور نیز طی یک تجمع از پیش تعیین شده و دارای مجوز از فرمانداری شهرستان زابل، تعدادی از فعالین سازمان های مردم نهاد در مقابل شورای شهر زابل، به اقدامات این نهاد اعتراض شد و درب شورای شهر را گل گرفتند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark