داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
صادرات 875 هزار تن کالا از پایانه مرزی میلک به افغانستان
کد مطلب: ۶۲۲۹۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۶
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: 875 هزار تن کالا در هشت ماهه نخست امسال از پایانه مرزی میلک در شمال این استان به کشور افغانستان صادر شده است.
صادرات 875 هزار تن کالا از پایانه مرزی میلک به افغانستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:علی خانقائی  اظهار داشت: یک میلیون و 288 هزار تن کالا در این مدت از مرز ملیک به کشور افغانستان تبادل شده که 875 هزار تن آن صادرات و 413 هزار تن ترانزیت صورت گرفته است.
وی افزود: این میزان جابجایی 9 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
وی ادامه داد:هم اینک بیشترین حجم تبادل کالا میان ایران و افغانستان از طریق پایانه مرزی میلک انجام می شود.
وی با اشاره به افق روشن پیش روی پایانه مرزی میلک به دلیل قرار گرفتن در موقعیتی ممتاز که نقطه اتصال افغانستان به آبهای آزاد است گفت: باید از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در بازار این کشور با برنامه ریزی دقیق برای افزایش حجم مبادلات و تثبیت موقعیت موجود به عنوان یک بازار هدف تلاش شود.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار به عنوان یک بندر مهم و راهبردی در جنوب شرق کشور نقطه عطفی در رونق تجارت با کشورهای همسایه در شرق، شمال، غرب و همچنین کشورهای حوزه خلیج فارس است.
خانقائی افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته و با توجه به حجم بالای صادرات و ترانزیت کالا از پایانه مرزی میلک عملیات توسعه و تجهیز این پایانه در دستور کار بوده و امیدواریم در آینده با ساخت پل دوم بر روی رودخانه مشترک مرزی شاهد تسهیل در روند تجارت باشیم.
وی خاطر نشان کرد: جایگاه ممتاز سیستان و بلوچستان به دلیل همجواری با کشورهای پاکستان و افغانستان و دسترسی به آبهای آزاد و سرمایه گذاری های صورت گرفته در بخش زیرساخت های حمل و نقل جاده ای و ریلی و نیز توسعه بندر چابهار و تمایل کشورهای هند و افغانستان برای سرمایه گذاری در این بندر نشان از اهمیت این استان به عنوان یک مسیر امن برای جابجایی کالا به کشورهای هدف دارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایرنا
    عکاس :