داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج هیرمند؛
بسیجیان خدمتگذاران واقعی ملت ایران هستند/اجرای بیش از ۷۲ برنامه در هفته بسیج در مرزی ترین شهرستان جنوب شرق
کد مطلب: ۷۴۷۱۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۱
علی محبی با بیان اين که بسیج در بحث محرومیت زدایی نقش اساسی داشته، است گفت: در هفته بسیج بیش از ۷۲ برنامه در شهرستان هیرمند برگزار می شود.
بسیجیان خدمتگذاران واقعی ملت ایران هستند/اجرای بیش از ۷۲ برنامه در هفته بسیج در مرزی ترین شهرستان جنوب شرق
به گزارش اوشیدا، سرهنگ پاسدار علی محبی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان هیرمند در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج بیان کرد: اکنون ما در برهه ای از زمان قرار داریم که تمام دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب اسلامی ایران با تمام قوت در برابر انقلاب ایستادند و همچنان ایستادگی می کنند و هر راه و مسیری را برای رسیدن به اهداف شومشان طی می کنند.


وی افزود: در هشت سال دفاع مقدس دشمنان نظام اسلامی ایران در فتنه ها، حوادث تروریستی هدف شان در سیستان و بلوچستان این بوده که اهداف عالیه نظام و انقلاب را متوقف کنند.


این مقام مسئول تصریح کرد: در واقع انقلاب اسلامی هدیه به مردم بسیج است و اگر انقلاب اسلامی یک هدیه از طرف خداوند متعال به مردم بوده پس خود انقلاب، بسیج را هدیه کرده به ملت که در حقیقت آنان حافظ انقلاب و دستاوردهای انقلاب باشند.


وی ادامه داد: در آذر سال ۵۸ به فرموده امام راحل دستور تاریخی ماندگار و بزرگ صادر شد که به تشکیل ارتش ده ها میلیونی انجامید.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج هیرمند تصریح کرد: ایران اسلامی در دنیا دو تا مرز دارد که یک مرز جغرافیایی بوده که از بعد مکانی وضعیت ما را با کشورهای همسایه نشان می دهد و مرز دیگر مرز انقلاب اسلامی است که آن مرز فیزیکی نیست و مرزی است که وقتی شهید حججی تشخیص داد باید برود خارج از این مرز های جغرافیایی رفت.


وی خاطرنشان کرد: در واقع شهید حججی خارج از مرزهای جغرافیایی برای دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی رفت که این شامل تفکر بسیجی آن بزرگوار بود.

این مقام مسئول گفت: بسیج در پنجم آذر ماه سال ۱۳۵۸ شکل گرفت که امروز به داد دنیا رسیده و هر جایی ندای مردمی بوده بسیج رفت و با قدرت، بصیرت، ایستادگی، نقش آفرینی کرد و سند افتخارش را به ما هدیه کرده که امروز به آن افتخار می کنیم.

وی افزود: دشمنان امروز می دانند که تفکر بسیجی مختص جمهوری اسلامی ایران نیست این تفکر مختص دنیاست و دشمنان امروز دنبال این هستند تا این تفکر را بزند و راه های احمقانه ای را پیش گرفته و فکر می کند با ترور شهید بزرگ ما حاج قاسم سلیمانی می تواند تفکر بسیج را قطع کند و جلوی آن را بگیرد ولی تاکنون دشمن می داند که نتوانسته این تفکر و شجره طیبه را قطع کند.


وی عنوان کرد: هر جا ما ایستادیم مقاومت کردیم موفق بودیم و امروز نیز ملت ایران با تمام قدرت در برابر دشمنان می ایستند.


علی محبی تاکید کرد:دشمنان در اسرائیل، عربستان و هم قسم خورده هایش در یمن متحد شدند اما نتوانستند کاری انجام بدهند و این ها جنگ های نیابتی در منطقه رخ دادند برای این که خودشان را نزدیک کنند به این انقلاب اسلامی و این را هم می دانند که با جنگ نظامی نمیشود توانند با ایران اسلامی مقابله کنند و کاملا برایشان شفاف است که شکست خواهند خورد برای همین دشمن برای رسیدن به اهداف شوم خود خدای ناکرده می خواهد تفکر بسیجی را که برگرفته از تفکر عاشوراست از بین ببرد.


وی گفت: هدف دشمن در جنگ ترکیبی این است که می گویند وقتی ما باورها، اعتقادات، قرآن و پیامبر(ص)، مهدی موعودشان را از این ها بگیریم موفق می شویم و در این مبارزه مخاطب اصلی آنان جوانان هستند.


فرمانده بسیج ناحیه مقاومت هیرمند عنوان کرد: ما باید جهاد تبیین را سرلوحه خودمان قرار بدهیم و دستاوردهای انقلاب اسلامی و صحنه های آن را به ویژه برای نسل جوان تشریح کنیم که کجا بودیم ک چه راه های را رفتیم و الان کجا هستیم و دشمن چه کارهای کرده است.

محبی تصریح کرد: در شهرستان هیرمند در طول هفته بسیج بالغ بر ۷۲ عنوان برنامه داریم که از جمله آن می توان به بحث محرومیت زدایی و سازندگی اشاره داشت.


وی افزود: بسیج امروز در بحث محرومیت زدایی و اشتغال آفرینی نقش اساسی دارد و با شعار بسیج خدمت گذار ملت ایران است و این لباس خدمت گذاری امروز برتن ماست با تمام وجود و اخلاص به ملت خدمت گذاری می کنیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: همچنین افتتاح پایگاه های مقاومت در سطح شهرستان هیرمند که امروز پرچم بسیج در دورترین نقاط اینجا علم شده است و یادواره شهدای در سطح روستاها، دیدار با خانواده معظم شهدا، توزیع سبد معیشتی به نیازمندان، همایش سران طوایف با محوریت بصیرت افزایی، همایش پیاده روی، میزخدمت، اهدای خون، ایستگاه سلامت و ویزیت رایگان و همایش اقتدار بسیجیان در قالب گردان های بیت المقدس، امام حسین(ع) و کوثر از جمله ویژه برنامه های هفته بسیج در شهرستان مرزی هیرمند است‌.

 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark