داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
سازمان جهانی بهداشت آمار رویترز درباره مبتلایان به کرونا در عراق را تکذیب کرد
کد مطلب: ۶۹۵۹۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۱
نماینده سازمان جهانی بهداشت در عراق با نادرست خواندن آمار خبرگزاری رویترز از تعداد مبتلایان در این کشور اعلام کرد رویترز هیچ سند و مدرکی برای اثبات آن ندارد.
سازمان جهانی بهداشت آمار رویترز درباره مبتلایان به کرونا در عراق را تکذیب کرد

ادهم اسماعیل، نماینده سازمان جهانی بهداشت در عراق اوضاع در استان کربلا را بهتر از دیگر مناطق عراق خواند و آمار خبرگزاری رویترز از آمار کلی مبتلایان در این کشور را تکذیب کرد.

خبرگزاری رویترز پیش‌تر با در گزارشی درباره ویروس کرونا در عراق مدعی شده بود که بغداد درباره تعداد تلفات مبتلایان به ویروس کرونا مخفی‌کاری می‌کند.

رویترز در ادامه گزارش خود مدعی شد که تعداد مبتلایان به کرونا در عراق هزاران نفر است و دولت عراق از کادر درمانی خواسته است که این آمار را اعلام نکند.

عراق مجوز دفتر خبرگزاری رویترز را به دلیل انتشار اخبار کذب درباره تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور ۳ ماه تعلیق و به مبلغ ۲۵ میلیون دلار جریمه کرد.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در سفر به استان کربلا و دیدار با مقامات این استان گفت: پیام من به همه این است که نترسید، زیرا ترس بر مبتلایان تاثیر منفی خواهد داشت.

او همه تدابیر پیشگیرانه دولت عراق را هماهنگ با سازمان جهانی بهداشت خواند و گفت: بخش بهداشت در عراق نیاز به ساماندهی مجدد وبسیاری از مسائل مورد تجدید نظر قرار گیرد، اما آماری که رویترز از شمار مبتلایان به کرونا در این کشور می‌دهد نادرست است، زیرا هیچ سند و مدرکی برای اثبات آن وجود ندارد.

اسماعیل گفت: فقط وقتی که منحنی مبتلایان رو به نزول باشد، محدودیت‌های مربوط به قانون منع آمد و شد کاهش می‌یابد و در غیر این صورت این قانون به منظور حفظ جان همگان ادامه خواهد داشت.

نماینده سازمان جهانی بهداشت گفت که این سازمان میلیون‌ها دلار برای شناخت راه درمان بیماری کرونا اختصاص داده است و امید دارد ظرف شش تا ۹ ماه آینده درمان آن شناخته شود.

در حال حاضر استان نجف با ۱۸۱ مبتلا بیش‌ترین شمار مبتلایان به کرونا در مقایسه با دیگر استان‌های عراق دارد. استان کربلا تاکنون ۶۶ مورد ابتلا به ویروس کرونا و ۶ مورد فوتی از این بیماری را ثبت کرده است.

وزارت بهداشت عراق در آخرین آمار مبتلایان به کرونا در این کشور شب گذشته اعلام کرد شمار کل مبتلایان ۸۷۸ نفر هستند.

همچنین تعداد جان‌باختگان نیز ۵۶ نفر و تعداد بهبودیافتگان نیز ۲۵۹ نفر اعلام شده است.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark