داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
مدیر عامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان:
آزادی ۶۴ مددجو در ۶ ماهه ابتدایی سال/ ۱۵ زندانی جرایم غیر عمد در انتظار رهایی از بند
کد مطلب: ۶۱۵۷۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۲
مدیر عامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان عنوان کرد: در ۶ ماهه ی ابتدایی سال جاری ۶۴ زندانی جرایم غیر عمد در سراسر سیستان و بلوچستان به همت خیران و ستاد دیه استان آزاد و به آغوش خانواده بازگشته اند.
آزادی ۶۴ مددجو در ۶ ماهه ابتدایی سال/ ۱۵ زندانی جرایم غیر عمد در انتظار رهایی از بند
رحمدل بامری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۶۴ نفر مددجوی جرایم غیر عمد در استان آزاد شده اند که از این تعداد هفت نفر زندانی دیه تصادفات، شبه عمد و حوادث کارگاهی، ۲۴ نفر محکومیت مالی،۳۱ نفرمهریه و دو نفر نفقه بوده اند.

وی با بیان اینکه تمامی زندانیان آزاد شده مرد بوده اند، خاطرنشان کرد: کل مبلغ بدهی این افراد مبلغ ۵۹ میلیارد و ۷۴۱ میلیون و ۵۳ هزار و ۵۱۴ ریال بوده که از این مقدار مبلغ ۴۱ میلیارد و ۴۴۹ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۴۵ ریال گذشت شُکات، ۲ میلیارد و ۴۷۹ میلیون و ۹۲۴ هزار و ۹۵۲ ریال آورده مددجو، هفت میلیارد و ۷۹۰ هزار و یک ریال از طریق صندوق و ستاد دیه کشور و مبلغ هشت میلیارد و ۲۱ میلیون و ۶۷۵ هزار و ۵۱۶ ریال هم از طریق تسهیلات بیمه و اعسار فراهم شده است.

بامری تصریح کرد: در حال حاضر زمینه آزادی ۱۵ زندانی جرایم غیرعمد دیگر هم فراهم شده که از این تعداد پنج نفر به دلیل دیه، چهار نفر مالی و ۶ نفر هم به دلیل مهریه و نفقه در زندان به سر می برند.

مدیر عامل ستاد دیه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: از مدد جویان در آستانه آزادی هشت نفر در زندان زاهدان، یک نفر در خاش، یک نفر در سراوان، دو نفر در ایرانشهر و سه نفر هم در چابهار به سر می برند.

وی بیان کرد: مبلغ کل بدهی این ۱۵ زندانی ۲۰ میلیارد و ۴۶۴ میلیون و ۳۱۱ هزار ریال است که از این تعداد مبلغ ۱۱ میلیارد و ۱۰۲ میلیون و ۱۱۲ هزار ریال از طریق گذشت شکات، یک میلیارد و ۲۱ میلیون ک ۱۱۲ هزار ریال آورده مددجو، سه میلیارد ریال تسهیلات بانکی و پنج میلیارد و ۳۴۰ میلیون و ۷۹۰ هزار ریال فراهم شده است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark