داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
نماینده سابق مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی و مشاور کمیسیون امنیت ملی:
شکست داعش در منطقه مهم ترین دلیل کارهای احمقانه آل سعود/ عربستان سعد حریری را مجبور به استعفا کرد
کد مطلب: ۶۲۰۱۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۴
نماینده سابق مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی و مشاور کمیسیون امنیت ملی گفت: شکست داعش در منطقه مهم ترین دلیل کارهای احمقانه آل سعود از قبیل گروگان گرفتن سعد حریری شده است.
شکست داعش در منطقه مهم ترین دلیل کارهای احمقانه آل سعود/ عربستان سعد حریری را مجبور به استعفا کرد
سید باقر حسینی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: عربستان به دلیل حمایت هایی که از سوی آمریکا می شود و سکوت کشورهای مدعی حقوق بشر به راحتی نسل کشی می کند و اقدامات عجیب و غریب بی سابقه ای می کند.

وی افزود: حمایت آمریکا و سکوت سایر دولت ها، عربستان را جری کرده به طوری که در اقدامی دور از عقل نخست وزیر لبنان را به گروگان گرفته و مجبور به استعفا کرده است.

حسینی ادامه داد: انجام اعمال به دور از منطق توسط آمریکا نشان از ضعف کشورهای منطقه در برخورد با یک کشوری با نظام قبیله ای و به دور از دموکراسی را دارد.

وی عنوان کرد: تا زمانی که کشورها مزدور آمریکا باشند هرگونه جنایت در آن به عنوان حقوق بشر و هرگونه قبیله گرایی و ارتداد به عنوان دموکراسی تلقی می شود و هر کشوری که مطیع آمریکا نباشد حتی حق دفاع از خود را نداشته و به عنوان جنایتکار و ناقض حقوق بشر معرفی و اتهاماتی از قبیل تروریست و شورشی را به آن ها نسبت می دهند.

حسینی اضافه کرد: عربستان مزدور آمریکاست و به دلیل داشتن پول های هنگفت حاصل از فروش نفت مغرور شده اما به لطف خداوند نشانه های از هم پاشی حکومت پادشاهی آن به دست خود آن ها رقم خواهد خورد.

نماینده سابق مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: تهدیدهای عربستان به هیچ وجه قابل قبول نیست چرا که یکی از کشورهای ضعیف عرب است و به جز کشتار مردم مظلوم خود کاری بلد نیست انجام دهد.

وی تاکید کرد: تهدیدهای عربستان و رژیم صهیونیستی به هیچ عنوان قابل اعتنا نیست چرا که قدرت آن ها در حدی نیست که بخواهد ایران یا لبنان را تهدید کند.

حسینی با بیان اینکه ایران اسلامی از وجود سردار سلیمانی که امنیت، آرامش و ثبات را در منطقه ایجاد کرده بهره مند است، اضافه کرد: به وجود آورنده و حامی داعش، آمریکا و رژیم صهیونیستی است و در این راستا ائتلاف ضد داعش توسط آن ها برای ساماندهی داعش و تروریست در مواقع بحرانی ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: جنگ عربستان با یمن نشان از عدم توانایی این کشور در مقابله با یک کشور کوچک را دارد و به طور حتم بازنده این جنگ عربستان و رژیم صهیونیستی خواهد بود.

مشاور کمیسیون امنیت ملی بیان کرد: حرکات فعلی عربستان ناشی از آن است که این کشور به سرکردگی آمریکا و اسرائیل سال ها سرمایه گذاری هنگفت برای داعش کرده اند تا منطقه را در دست بگیرند اما با مقاومت مردم سوریه و عراق این طرح با شکست مواجه شده بنابراین به دنبال انتقام جویی افتاده و لبنان و سایر کشورها را تهدید به حمله و سعد حریری را هم به گروگان گرفته است.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark