داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
دمای ۷ شهر سیستان و بلوچستان به بیش‌از ۳۰ درجه رسید
کد مطلب: ۶۹۵۰۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۲
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه دمای هفت شهر این استان در شبانه روز گذشته به بیش‌از ۳۰ درجه سلسیوس رسید و قصرقند با دمای ۳۱.۷ درجه گرمترین شهر کشور شد.
دمای ۷ شهر سیستان و بلوچستان به بیش‌از ۳۰ درجه رسید

به گزارش اوشیدا ؛ محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای شهرهای قصرقند، هامون، راسک، هیرمند، زابل، دلگان و زهک به بیش‌از ۳۰ درجه سلسیوس رسید.

وی ادامه داد: در این بین علاوه‌بر اینکه قصرقند که گرمترین شهر کشور شد، شهرهای هامون، راسک، هیرمند و زابل نیز در شبانه روز گذشته جزو گرمترین شهرهای کشور شدند.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: روند افزایش دما در شمال این استان به حدی بوده که روز گذشته زابل با دمای ۳۱ درجه سلسیوس گرمترین روز از ابتدای شروع فصل سرد تا کنون را تجربه کرده است.

وی تصریح کرد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود روند افزایش دما تا پایان هفته در سیستان و بلوچستان ادامه داشته باشد به طوریکه بیشینه دمای استان به صورت نقطه‌ای به محدوده ۳۵ درجه سلسیوس برسد.

حیدری خاطرنشان کرد: هم‌اینک دمای هوای زاهدان ۲۳ درجه سلسیوس است که پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده بیشینه دمای این شهر به حدود ۲۷ درجه سلسیوس برسد.

انتهای پیام/ه

Share/Save/Bookmark