داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
گزارش اوشیدا از سطل های مملو از آلودگی در زابل؛
وقتی سطل های زباله به معضلی در شهر تبدیل می شوند/ آلودگی، زابل را فرا گرفت
کد مطلب: ۶۰۶۳۸
تاریخ انتشار:شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
وجود سطل های زباله در نقاط مختلف شهر علاوه بر جمع آوری زباله ها سبب زیبایی شهر نیز می شود.
وقتی سطل های زباله به معضلی در شهر تبدیل می شوند/ آلودگی، زابل را فرا گرفت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با توجه به جمعیت بالای سگ های ولگرد و گربه ها در اقصی نقاط شهر ضرورت جمع آوری به موقع زباله ها و پاکیزگی سطل ها به شدت باید مورد توجه قرار گیرد چرا که در غیر این صورت این حیوانات تمامی زباله ها را در نقاط مختلف شهر پراکنده خواهند کرد.

غوغای بیکاری در زابل به دلیل انسداد مرز و همچنین خشکسالی سبب آوارگی و زباله گردی جمع کثیری از مردان، زنان و کودکان خطه سیستان شده به طوری که در بالای هر سطل زباله یک نفر در حال تفکیک زباله بدون رعایت موازین بهداشتی قابل مشاهده است.

اگر سطل های زباله به موقع خالی شود دیگه سگ ها و گربه ها و زباله گردها نمی توانند با پراکنده کردن زباله ها آلودگی و بیماری را در سطح شهر گسترش دهند.

بوی تعفن آزار دهنده سطل های زباله به شدت مشام را آزار می دهد که در این راستا مگس های اطراف این سطل ها به خوبی گواه آن است.

یکی ازاهالی شهر زابل عنوان کرد: سطل های زباله های سطح شهر زابل گویا هیچ گاه در دستور کارشهرداری از نظرشستشو و نظافت قرار نداشته است به طوری که حتی دیدن این سطل ها از فاصله دور هم چندش آور است.

سلیمی به خبرنگار اوشیدا گفت: از حدود دو سال قبل تاکنون سطل های زباله به موقع جمع آوری نمی شوند و از آن طرف عدم جمع آوری به موقع وعدم نظافت و شستشو و عدم قرارگرفتن صحیح سطل زباله عملا تبدیل به معضل بهداشتی شده است.

وی تصریح کرد: چندی قبل در اقدامی خودجوش یکی از اهالی زابل بدون دریافت هر گونه حق الزحمه ای اقدام به رنگ آمیزی تعدادی از سطل های زباله کرد اما او هم پس از مدتی دست از این کار کشید.

سلیمی اظهار کرد: این درحالی است که اگر تریبونی گیر اهالی شورای شهر و شهرداری بیفتد گوش فلک را کرمی کنند اما در عمل عاجز از مدیریت زباله ها که سلامتی همه شهروندان رابه مخاطره انداخته می باشند.

این شهروند زابلی ادامه داد: سوال جدی ما از شورای شهر این است که دقیقا کجائید و نقش شما در رابطه بااین همه معضلات در سطح شهر چیست؟

چراجوابگوی اذهان عمومی دررابطه بااین همه نابسامانی نیستید؟

سلیمی در پایان گفت: دیگر این روند غیرقابل تحمل است بنابراین انتظار می رود زودتر فکری به حال سطل های زباله شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark