داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
امام جمعه نیمروز:
سیستان در شرایط قرمز قرار دارد/ اگر برای این مردم قدمی برداشته نشود عواقب بدی به بار خواهد آمد
کد مطلب: ۶۳۷۹۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۶
امام جمعه نیمروز گفت: در حال حاضر سیستان در شرایط بسیار بد و قرمز قرار دارد بنابراین اگر برای این مردم قدمی برداشته نشود عواقب بدی به بار خواهد آمد.
سیستان در شرایط قرمز قرار دارد/ اگر برای این مردم قدمی برداشته نشود عواقب بدی به بار خواهد آمد
حجت السلام والمسلمین محمد راشکی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: وضعیت کنونی سیستان بحرانی است به طوری که در بعضی از روستاهای شهرستان نیمروز مردم آب شرب ندارند.

وی افزود: مسئولان باید اکنون وارد صحنه شوند نمایندگان، ستاد بحران و یا استاندار تعدادی ماشین یا تانکر در اختیار ادارات مربوطه بگذارند تا مردم روستانشین به دلیل مشکلات بی آبی مجبور به مهاجرت نشوند که این مهاجرت ها به ضرر نظام و دولت است.

حجت الاسلام راشکی خاطرنشان کرد: سیستان در شرایط قرمز است و اگر برای سیستان اقدام موثری در راستای جبران خسارتهای مردم انجام نشود بدون هیچ شبهه ای در آینده ای نزدیک جمعیت قابل توجهی مجدد کوچ خواهند کرد و عواقب بدی را برای کشور به بار خواهد آمد که قابل جبران هم نخواهد بود.

امام جمعه نیمروز تصریح کرد: زمینه اشتغال مردم در کشاورزی به کلی از بین رفته و در حوزه دامداری و صیادی نیز در حال از بین رفتن است.

وی اذعان کرد: برای نجات این مردم و جبران خسارتها و جلوگیری از مهاجرت آن ها حداقل کاری که می تواند دولت انجام دهد این است که در اسرع وقت خسارتهای مردم را پرداخت کند؛ شرایط استفاده از مرز را برای این مردم مظلوم مهیا کند چرا که این مردم شغل و کاری ندارند، اغلب شغلها در این منطقه دامداری و کشاورزی بود که آنها هم با این شرایط از بین رفت اگر بازارچه های مرزی فعال شود مردم دوباره امید پیدا می کنند.

امام جمعه نیمروز تاکید کرد: دولت حق آبه هامون را برابر با قرارداد فی مابین دولت ایران و افغانستان پیگیری، مطالبه گری و روان سازی آب به طرف زابل را فراهم کند؛ سیستان در شرایط بدی بسر می برد در بعضی از مناطق مردم یک کیسه آرد برای پخت نان ندارند و دامهایشان تلف شده است.

حجت الاسلام راشکی اظهار کرد: همه مسئولان و دلتمردان، نمایندگان و استاندار صدای مردم را بشنوند و در راستای حقوق مردم تلاش کنند اگرچه اقداماتی صورت گرفته اما باید سریعا عمل شود تا مردم امیدوار شوند تا بیشتر مردم دچار لطمه و خسارات نشوند.

وی با بیان اینکه تهیه علوفه یارانه ای یکی از ضروریات دامداران و عشایر این منطقه است، اضافه کرد: همه مسئولان اعم از نمایندگان و استاندار و فرمانداران تلاش کنند تا برای این مردم قدمی بر دارند تا در آن دنیا شرمنده این مردم نشوند این مردم ستمدیده و رنجیده خاطر از خسارات امیدشان به این نظام و دولت است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark