داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۱
امتیاز مثبت 
۲
 
در نشست مشترک با حضور مدیرعامل آب منطقه ای استان،
کشاورزان سیستان خواستار توزیع و تقسیم عادلانه آب کشاورزی،تشکیل پلیس آب و لایه روبی انهار درجه ۲ شدند
کد مطلب: ۳۹۵۸۸
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۱
نشست مشترک کشاورزان ، دهیاران و شورای اجرایی زابل با مدیرعامل آب منطقه ای و جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در فرمانداری شهرستان زابل تشکیل شد.
کشاورزان سیستان خواستار توزیع و تقسیم عادلانه آب کشاورزی،تشکیل پلیس آب و لایه روبی انهار درجه ۲ شدند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: نشست مشترک کشاورزان، دهیاران و شورای اجرایی زابل با مدیرعامل آب منطقه ای و جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان در فرمانداری شهرستان زابل تشکیل شد.

در این نشست کشاورزان این شهرستان خواستار توزیع و تقسیم عادلانه آب کشاورزی ،تشکیل پلیس آب و لایه روبی انهار درجه ۲ شدند.

این نشست که با هدف بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان برگزار شد،ناظری فرماندار ویژه زابل گفت: سه مشکل اساسی خشکسالی ،طوفان ها،ریزگردها و مواد مخدر از جمله مشکلات است که باعث مهاجرت و عدم تحصیل و بیکاری جوانان در منطقه شده است.

فرماندار زابل افزود: خشکسالی ۱۷ ساله و وزش طوفانهای شن خسارات زیادی در بخشهای کشاورزی ،عمرانی ،فرهنگی و اقتصادی وارد کرده است.

عاقبت بخیر مدیرعامل آب منطقه ای استان گفت: کمبود و بحران آب در کل کشور وجود دارد و آب منطقه ای استان متولی تامین آب کشاورزی است نه تقسیم و توزیع آب.

وی گفت: هرگونه لایه روبی با هماهنگی و بر اساس نیاز هر منطقه انجام می شود و کشاورزان و صاحب نظران مشورت و نظر خود را در این خصوص اعلام که نتیجه آن در کارگروه مطرح می شود.

راشکی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز گفت: در پی طوفانهای چند روز گذشته در سیستان تعداد ۱۱۸ هزار ماسک و ۸۴ هزار سبد غذایی در بین مردم توزیع شده است.

وی گفت: سه دستگاه آمبولانس به ناوگان امداد رسانی در این منطقه افزایش یافته است که در حال حاضر تعداد ۵ دستگاه آمبولانس کار امداد رسانی به مردم طوفان زده در این منطقه را بر عهده خواهند داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همچنین افزود: جمعیت هلال احمر آمادگی دارد تا در زمان وقوع طوفان بطور همزمان توسط ۱۰ تیم امدادی و ۲۲ تیم امداد روستایی به مردم خدمت ارائه نماید.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مظلوم وصبور
۱۳۹۴-۰۶-۱۴ ۲۰:۴۴:۱۹
اقای عاقبت بخیربااین روندتوزیع اب خدا عاقبت مون رو بخیرکنه (9244)