داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
کنکور ۹۸/ تکنیک‌های طلایی برای تست زنی صحیح در کنکور
کد مطلب: ۶۷۳۱۶
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۵
یک مشاور تحصیلی گفت: با توجه به این‌که سؤالات کنکور به صورت چهارگزینه‌ای مطرح می‌شود، لازم است دانش‌آموزان مهارت تست‌زنی را تقویت کنند.
کنکور ۹۸/ تکنیک‌های طلایی برای تست زنی صحیح در کنکور
یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

کنکور ۹۸/ برای زیر ۲ هزار تجربی، باید چند به سوال جواب دهیم؟

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸/ دمنوش مفید و پرطرفداری که استرس کنکوری‌ها را تار و مار می‌کند

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

نکاتی که کنکوری‌ها در جلسه کنکور باید بدانند
پویا علاالدینی شورمستی مشاور تحصیلی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: با توجه به این‌که سؤالات کنکور به صورت چهارگزینه‌ای مطرح می‌شود، لازم است دانش‌آموزان مهارت حل تست را تا جایی که امکان دارد در خود تقویت کنند؛ در جلسه‌ کنکور هنگام پاسخ به یک تست، در مدت‌زمان ۴۵ یا نهایتاً ۹۰ ثانیه باید چند کار مهم انجام دهید.

وی ادامه داد: اولین روش صحیح تست زدن در کنکور حفظ آمادگی در تست زنی است؛ برای بسیاری از داوطلبان بارها پیش آمده است که در پاسخ یک تست موفق بوده‌اند، اما بعد از مدتی آن را فراموش کرده‌اند و نیاز داشتند مراحل را دوره کنند؛ پس لازم است آمادگی خود را در تست‌زنی تقویت کنید تا با مشکلات این چنینی مواجه نشوید.

کنکور ۹۸/ چند تکنیک عالی برای تست زنی سر جلسه کنکور

این مشاور تحصیلی بیان کرد: داوطلب در جلسه کنکور باید فضای آزمون را عادی کند؛ تصور کنید کنکور یکی از آزمون‌های جمع‌بندی است و با حفظ آرامش و اعتماد به‌ نفس شروع به خواندن سؤالات کنید؛ باید صورت سؤال را با دقت بخوانید و مفهوم سؤال و در صورت امکان نکته‌ انحرافی آن را دریابید و تشخیص دهید که می‌توانید به این سؤال پاسخ دهید یا خیر بسیاری از طراحان سوال برای گیج شدن فرد سوالات منحرفی طراحی می‌کنند که دانش آموز باید در این مورد دقت داشته باشد.

بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸/ چگونگی مرور سریع کتاب‌ها در هفته منتهی به کنکور

این مشاور تحصیلی بیان کرد: اگر سؤال مربوط به یک درس عمومی یا متنی از درس‌های اختصاصی باشد باید با یادآوری متن مورد نظر از کتاب درسی و با بررسی دقیق گزینه‌ها، پاسخ صحیح را انتخاب کنید؛ اگر سؤال راه‌حل جبری داشته باشد باید فرمول لازم برای حل آن را به یاد آورد و با دقت در جای‌گذاری داده‌ها، به جواب آخر دست یافت و از بین گزینه‌ها، جواب درست را انتخاب کرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark