داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
ترور فخری زاده اقدامی مجرمانه بود/با این روش‌ها نمی‌توان جلوی برنامه هسته‌ای ایران را گرفت
کد مطلب: ۷۲۳۵۶
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۱
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشستی تاکید کرد ترور «محسن فخری‌زاده» اقدامی مجرمانه بود و با این روش‌ها نمی‌توان مانع برنامه هسته‌ای ایران شد.
ترور فخری زاده اقدامی مجرمانه بود/با این روش‌ها نمی‌توان جلوی برنامه هسته‌ای ایران را گرفت

به گزارش اوشیدا به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشستی درباره سیاست خارجی این اتحادیه در واکنش به ترور شهید «محسن فخری‌زاده» تاکید کرد این ترور «اقدامی مجرمانه» بود.

 
وی افزود: متاسفانه باید بگویم این روش حل مسائل نیست. ما قرار نیست از هسته‌ای شدن ایران با کشتن کارشناسان و علم هسته‎‌ای آن ممانعت کنیم.
 
بورل در ادامه به برجام هم پرداخت و گفت: کسانی وجود دارند که نمی‌خواهند برجام احیا شود، و ما در این سال‌ها علیرغم خروج آمریکا سخت تلاش کردیم تا این توافق را زنده نگه داریم و خوشبختانه اروپایی‌ها متحد باقی ماندند تا این توافق را تا جایی که می‌توانستند، زنده نگه دارند. امیدواریم بتوانیم دو طرف ایران و آمریکا را کنار هم قرار دهیم، ایران در توافق هست اما باید به تعهد کامل به مسئولیت‌های هسته‌ایی خود بازگردد.
 
وی افزود: این توافق برای امنیت ما اروپایی‌ها خیلی مهم است برای همین تلاش خواهیم کرد آن را زنده نگه داریم. امیدواریم بتوانیم مانع تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته‌ای بشویم و ثبات و امنیت را به کل منطقه بیاوریم. ما پیشتر یک تاریخی را هم برای برگزاری کمیسیون برجام قبل از کریسمس مشخص کرده‌ایم.
 
در این نشست «خاویر سولانا» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بین سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۹ هم به صورت مجازی حضور داشت. وی هم ابراز امیدواری کرد دولت جدید آمریکا بتواند آسیب وارد شده به توافق هسته‌ای ایران در دولت ترامپ را اصلاح کند. 
 
«فدریکا موگرینی» هم که پیش از بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بود، در این نشست امضای توافق هسته‌ای ایران را یکی از مهمترین لحظات دوران کاری خود در این سمت توصیف کرد.
 
انتهای پیام؛
Share/Save/Bookmark