داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
عالی در گفتگو با اوشیدا؛
پیری جمعیت در آینده کشور را با مشکلاتی مواجه خواهد ساخت
کد مطلب: ۱۹۶۱۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۲۶
نماینده مردم سیستان و عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: ایران در حال حاضر کشوری جوان است اما در 2050 قطعا یک کشور پیر خواهد بود.
پیری جمعیت در آینده کشور را با مشکلاتی مواجه خواهد ساخت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: دکتر حلیمه عالی نماینده مردم سیستان و عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگارسایت خبری تحلیلی اوشیدا در خصوص برنامه دولت برای جلوگیری از سالمند شدن جامعه اظهار داشت: با توجه به پیش بینی های که در ارتباط با جمعیت کشور صورت گرفته است ،ایران در حال حاضر کشوری جوان است اما در۲۰۵۰ قطعا یک کشور پیر خواهد بود.
نماینده مردم سیستان بیان داشت: با توجه به اینکه هیچ زیرساختی برای افراد مسن در نظر گرفته نشده است و در فراکسیون و کمیسیون های خانواده جهت افزایش جمعیت و پیشگیری از پیری و کهنسالی جمعیت دو طرح مطرح شده است.

وی تصریح کرد:با وجود اینکه مجلس افزایش مرخصی زایمان زنان از ۶ ماه به ۹ ماه را تصویب کرد اما بسیاری از ارگانها و سازمانها دلیل بار مالی که این قانون برای آنها بوجود می آورد عملی نشده است.

عالی بیان داشت: مورد دوم حق استخدام بانوان متاهل و بچه دار که حق مرخصی بدون حقوق را برای آن دسته از بانوانی که بچه زیر ۶ سال دارند را مقرر می نماید تا زمانی که فرزند به ۶ سال کامل برسد.

وی تاکید کرد: دولت باید به این مسئله توجه داشته باشد که یک جامعه جوان است که الان موجبات پیشرفت کشور را فراهم نموده است.
وی عنوان نمود: بدلیل اینکه زیرساختهای در خصوص جمعیت نداریم قطعا مشکلات کهنسالی را در جامعه بیشتر خواهیم داشت.
Share/Save/Bookmark