داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
ترامپ: روز دوشنبه تحریم‌های مهمی را علیه ایران اعمال خواهیم کرد
کد مطلب: ۶۷۲۲۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد طی روز‌های آینده تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال خواهد کرد.
ترامپ: روز دوشنبه تحریم‌های مهمی را علیه ایران اعمال خواهیم کرد
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد به بهانه برنامه هسته‌ای ایران تحریم‌های جدید و «مهمی» علیه ایران اعمال خواهد شد.

رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر با تکرار این اتهام که ایران به دنبال تسلیحات هسته‌ای است در پیامی توییتری نوشت: «ایران نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته‌باشد. با طرح افتضاح اوباما، آن‌ها طی کمتر از چند سال در حال دست‌یابی به [سلاح] هسته‌ای بودند، و راستی‌آزمایی‌های کنونی (برای سنجش برنامه هسته‌ای ایران) پذیرفتنی نیست. ما روز دوشنبه تحریم‌های عمده‌ای را علیه ایران وضع می‌کنیم».

وی در ادامه مدعی شد: «من منتظر آن روزی هستم که تحریم‌هاعلیه ایران برداشته‌شود، و آن‌ها دوباره ملتی خوشبخت و مولد شوند - هرچه زودتر، بهتر!»

دونالد ترامپ در حالی مدام تکرار می‌کنند ایران به دنبال تسلیحات هسته‌ای است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دبیر کل سازمان ملل، و طرف‌های دیگر توافق هسته‌ای با ایران در گزارش‌های متوالی خود تأکید کرده‌اند که تهران همچنان به اجرای مفاد برجام پایبند است و برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران تحت شدیدترین بازرسی‌ها قرار دارد.

آمریکا ۱۸ اردیبهشت سال گذشته به صورت یکجانبه و بدون دلیل خاصی از برجام که مورد تأیید جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل بود خارج شد و آشکارا اعلام کرد کارزار فشار حداکثری علیه ایران را به راه خواهد انداخت تا صادرات نفت تهران را به صفر برساند و آن را مجبور کند بار دیگر به میز مذاکره بیاد تا «توافق بهتری» برای آمریکا رقم بخورد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark