داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
محرومیت سهم دانش آموزان سیستان و بلوچستانی از تحصیل
کد مطلب: ۶۵۷۹۶
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸
چراغ های نفتی که قرار بود جای خود رابه لوله های گاز بدهند این روزها جان بسیاری از دانش آموزان و خانواده های سیستانی را می گیرند.
محرومیت سهم دانش آموزان سیستان و بلوچستانی از تحصیل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یکی از مهمترین وظایف آموزش و پروش را می توان به ایجاد بستری آرام برای تحصیل دانش آموزان دانست، فضایی که در برخی از مدارس استان و سیستان و بلوچستان دست نیافتنی شده است .
خبر سوختگی بر اثر آتش گرفتن چراغ های نفتی در کلا های درس این روزها در استان سیستان و بلوچستان بیش از پیش شنیده می شود، چراغ های نفتی که قرار بود جای خود رابه لوله های گاز بدهند این روزها جان بسیاری از دانش آموزان و خانواده های سیستانی را می گیرند.
پس فوت جان سوز سه دانش آموزان دختر در زاهدان روز گذشته پسر بچه زهکی که در حال پر کردن مخزن چراغ نفتی به جای نیروی خدماتی بود از ناحیه ساق پا دچار سوختگی سطحی می شود.
صباغی مدیر آموزش و پرورش شهرستان زهک در تشریح جزئیات این حادثه به خبرنگار اوشیدا گفت: با توجه به تاکیدات و ارسال بخش نامه های مختلف به مدارس جهت انجام اقدامات اولیه و ایمنی در خصوص چراغ های نفتی در مدارس اما در یکی از این مدارس نکات ایمنی رعایت نشده است.
وی افزود: با توجه به اینکه مدرسه نیروی خدماتی نداشته است،مدیر مدرسه از دانش آموزان بجای نیروی خدماتی استفاده و مسئولت پر کردن باک چراغ های نفتی را به آنها واگذار می کند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان زهک تصریح کرد: در حین پر کردن مخزن چراغ نفتی ، چراغ دچار حریق می شود و یکی از دانش آموزان از ناحیه ساق پا دچار سوختگی سطحی می شود.
وی ادامه داد: بلافاصله مدیر مدرسه به همراه ولی دانش آموز به بیمارستان مراجعه و در نهایت اقدامات اولیه سوختگی انجام می شود، که خوشبختانه حال دانش آموز خوب است.
گرچه خطر سوختگی از بیخ گوش این دانش آموز پسر گذشته است اما این حادثه زنگ خطر جدی را برای تمامی کلاس های درس در استان سیستان و بلوچستان به صدا درآورده است.
چند روز قبل بود که دختر بچه 11 ساله ای و یک دختر جوان دیگر بر اثر سوختگی با چراغ نفتی در این شهرستان جان خود را از دست دادند.
چراغ های نفتی بجای گرم کردن خانه ها ، در حال دق دادن خانواده های سیستان و بلوچستانی است.
حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور کشوررمان در جمع مردم زابل گفته بود مهرماه سال جاری لوله های گاز به زابل خواهد رسید، تحقق این وعده می توانست اکنون جان بسیاری از افراد را در استان نجات دهد.
با این حال مردم در آتش بی توجهی مسئولین در حالی می سوزند که هنوز خبری از لوله های گاز در زابل شنیده نمی شود، گویا مردم این استان باید در سال های آینده نیز خطرات استفاده از نفت سفید را به جان بخرند.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark