داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه آزاد واحد زابل:
رویکرد دانشگاه حرکت در راستای حل مشکلات منطقه سیستان است
کد مطلب: ۷۰۷۳۶
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۰
حبیب الله جوان گفت: مرکز مطالعات منطقه ایی و بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل می تواند در توسعه ی روابط دوجانبه با کشورهای افغانستان و پاکستان، ترانزیت کالا و همچنین افزایش ظرفیت های مرز میلک و منطقه آزاد چابهار و توسعه ی همه جانبه استان سیستان و بلوچستان موثر باشد.
رویکرد دانشگاه حرکت در راستای حل مشکلات منطقه سیستان است
حبیب الله جوان در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا گفت: فلسفه ی وجودی دانشگاه های آزاد اسلامی در مناطق محروم و کمتر برخوردار، گسترش عدالت آموزشی و حل مشکلات این مناطق با ارائه ی راه حل های عملی با پشتوانه تحقیقات و مطالعات علمی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی زابل با اشاره به تصویب دو مرکز مطالعات منطقه ای و بین المللی و مطالعات روانشناختی و مشاوره ای، توسط کمسیون دائمی هیئت امنای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: رویکرد واحد بین المللی زابل حرکت در راستای حل مشکلات منطقه سیستان با استفاده بهینه از این دو مرکز مطالعاتی است.

جوان تصریح کرد: با توجه به حضور اساتید مجرب در گروه های آموزشی مرتبط با این دو مرکز، تعداد دانشجوی قابل توجه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی زابل، و همچنین پذیرش دانشجوی خارجی، ظرفیت های مناسب مطالعاتی در این دو حوزه را برای واحد بین المللی زابل ایجاد کرده است.

رئیس واحد بین المللی زابل اظهار کرد: مرکز مطالعات منطقه ای و بین الملل در راستای حل مشکلات منطقه و استان با توجه به همجواری با دو کشور افغانستان و پاکستان می تواند در توسعه ی روابط دوجانبه، ترانزیت کالا و همچنین افزایش ظرفیت های مرز میلک و منطقه آزاد چابهار و توسعه ی همه جانبه ی استان سیستان و بلوچستان موثر باشد.

وی با اشاره به تاسیس این دو مرکز در آینده ی نزدیک توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی زابل خاطرنشان کرد: بدون شک مطالعات آکادمیک در حوزه روابط بین الملل بستر مناسبی را برای گسترش، بهبود و تحکیم روابط همه جانبه با کشورهای منطقه فراهم خواهد ساخت.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark