داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور صورت گرفت؛
بهره‌برداری از چاه ژرف شماره ۳ حوزه سیستان
کد مطلب: ۷۴۵۱۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: فاز اول آب شیرین کن چاه ژرف شماره ۳ منطقه سیستان به ظرفیت هزار مترمکعب در شبانه‌روز و به منظور رفع بخشی از کمبود آب شرب شهر و روستاهای شهرستان نیمروز وارد مدار بهره برداری شد.
بهره‌برداری از چاه ژرف شماره ۳ حوزه سیستان
به گزارش اوشیدا، علیرضا قاسمی در آئین بهره‌برداری از چاه ژرف شماره ۳ حوزه سیستان و احداث تاسیسات آب‌شیرین‌کن که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندار و شماری از معتمدین محلی برگزار شد، بیان کرد: فاز اول آب شیرین کن چاه ژرف شماره ۳ منطقه سیستان به ظرفیت هزار مترمکعب در شبانه‌روز و به منظور رفع بخشی از کمبود آب شرب شهر و روستاهای شهرستان نیمروز وارد مدار بهره برداری شد.

وی ظرفیت نهایی آب‌شیرین‌کن چاه ژرف شماره ۳ منطقه سیستان را ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز اعلام و اضافه کرد: عملیات اجرایی این پروژه در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری به صورت دانش بنیان در دستور کار قرار گرفت و فاز تکمیلی و نهایی تا پایان سال وارد مدار خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان این که حجم سرمایه‌گذاری این پروژه ۵۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات خرید تضمینی آب وزارت نیرو تامین اعتبار گردیده است، ادامه داد: اما به منظور بهره‌برداری از آب شیرین در شبکه و علی الرغم شرایط نامساعد هوا، طی دو هفته خط انتقالی به طول ۵ کیلومتر، توسط شرکت آبفا و با همکاری نیروی زمینی سپاه و قرارگاه قدس جنوب شرق در قالب طرح محرومیت‌زدایی اجرا شد.

وی با اشاره به این که برای راه‌اندازی این خط ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است افزود: ابراز امیداوری کرد: با توجه به برنامه های دولت سیزدهم و ادامه حفاری و شیرین سازی در سیستان، عدم وابستگی به آب های مرزی را شاهد باشیم.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark