داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
شکست دراماتیک پرسپولیس برابر شهر خودرو در دقیقه ۹۳/ پایان طلسم یحیی مقابل سرخپوشان +فیلم و جدول
کد مطلب: ۶۸۱۲۶
تاریخ انتشار:شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۵
دیدار تیم‌های شهر خودرو و پرسپولیس به برتری میزبان مشهدی انجامید تا ناکامی‌های کالدرون و سرخپوشان تهرانی کامل شود.
شکست دراماتیک پرسپولیس برابر شهر خودرو در دقیقه ۹۳/ پایان طلسم یحیی مقابل سرخپوشان +فیلم و جدول
دو تیم فوتبال شهرخودرو و پرسپولیس از ساعت ۱۸:۱۵ در ورزشگاه امام رضا(ع) به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری یک گله شهرخودرو به پایان رسید. تک گل این بازی را فرشاد فرجی در دقیقه ۳+۹۰ به ثمر رساند.

یحیی گل محمدی ۱۰ بازی بود که مقابل پرسپولیس به پیروزی دست نیافته بود و با این برد، طلسم نبردن‌های پرسپولیس هم برای او شکسته شد.

گابریل کالدرون که با تعویض‌های عجیب در دیدار مقابل سپاهان زمینه‌ساز شکست تیمش شده بود، این بار هم با دو تعویض همزمان در دقایق آخر به تیم شهر خودرو این باور را داد که در دقایق پایانی روی دروازه تیم میهمان خیمه بزند و به گل برسد.
شهرخودرو با 13 امتیاز در رده دوم قرار گرفت و پرسپولیس با این شکست با 9 امتیاز به رده هفتم رسید.

فیلم/ خلاصه دیدار شهرخودرو ۱-۰ پرسپولیس
ترکیب شهر خودرو: سیدمهدی رحمتی، علی نعمتی، محمدحسین مرادمند، سروش رفیعی (۷۳ - روح‌الله باقری) ، اکبر صادقی، امین قاسمی‌نژاد، سعید صادقی (۸۳ - کارلوس آلبرتو رودریگرز)، محمدعلی فرامرزی، فرشاد محمدی‌مهر (۱۰ - فرشاد فرجی)، یونس شاکری و علی نبی‌زاده.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، محمد انصاری، محمد نادری، محمدحسین کنعانی‌زادگان، وحید امیری (۹۰ - مهدی عبدی)، سیامک نعمتی (۹۰ - حسین ماهینی)، محسن ربیع‌خواه، احمد نوراللهی، بشار رسن (۷۹ - امید عالیشاه) ، مهدی ترابی و علی علیپور.

نیمه اول

بازی را تیم میزبان هجومی‌تر آغاز کرد و چند فرصت نصفه و نیمه را هم تا دقیقه پنجم روی دروازه پرسپولیس ترتیب داد اما بی‌دقتی در پاس‌های آخر مانع از رسیدن توپ به مهاجمان این تیم شد. در این بین شاگردان کالدرون دل به ضدحملات خوش کرده بودند و یکی دو بار توسط وحید امیری خطرساز شدند.

در جدی‌ترین موقعیت پرسپولیس که با تعلل و اشتباه رحمتی به وجود آمد، علیپور می‌توانست با پرس دروازه‌بان شهرخودرو دروازه این تیم را باز کند که توپ علیپور به تیر دروازه برخورد کرد. پس از آن نوبت شهرخودرو بود و یک حمله جدی را روی دروازه پرسپولیس ترتیب داد. در دقیقه ۱۵ کرنر سروش رفیعی روی دروازه ارسال شد که ضربه سر شاکری به تیر دروازه برخورد کرد.بعد از این هر دو تیم چند فرصت را داشتند که هوشیاری مدافعان باعث ناکام ماندن این حملات شد. در این بین فرشاد فرجی با خطا روی ترابی در میانه‌های زمین، مانع حمله پرسپولیس شد و از داور کارت زرد دریافت کرد. پس از این و در دقیقه ۲۶ شوت زیبای علیپور با اختلافی کم از کنار دروازه رحمتی به بیرون رفت.

دو تیم در طول نیمه اول بازی خوبی را به نمایش گذاشتند که توپ مدام روی دروازه‌های دو تیم بود و علیپور و قاسمی‌نژاد فرصت‌های خوبی را از دست دادند. در دقیقه ۳۹ شهرخودرو می‌توانست دروازه پرسپولیس را باز کند که ضربه سر خطرناک شاکری با واکنش خوب بیرانوند همراه شد.

پس از این فرصت اتفاق خاصی روی دروازه‌ها نیفتاد تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند.

نیمه دوم

در این نیمه پرسپولیس بود که بازی را هجومی‌تر آغاز کرد و با نفرات بیشتری نسبت به نیمه اول به سمت دروازه شهرخودرو حمله کرد اما پاس‌ها و شوت‌های آخر پرسپولیسی‌ها دقت کافی نداشت و باعث می شد تا حملات این تیم به ثمر ننشیند.

پس از تحمل این فشار توسط شاگردان گل‌محمدی، این شهرخودرو بود که با نفوذها و حرکات ترکیبی سعید صادقی قصد نزدیک شدن به دروازه پرسپولیس را داشت و هر بار بیرانوند و مدافعان این تیم بودند که مانع از گلزنی تیم میزبان می‌شدند.در دقیقه ۶۵ و روی حرکت زیبای نادری، پرسپولیس و مهدی ترابی صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که شوت خطرناک ترابی با فاصله‌ای کم از دروازه رحمتی به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۲ گل‌محمدی دست به هجومی‌تر کردن تیمش زد و سروش رفیعی را از زمین خارج و روح‌الله باقری را به زمین فرستاد. این مهاجم هم با ورودش در دقایق ۷۴ و ۷۶ دو موقعیت را نصیب شهرخودرو کرد که سعید صادقی هر ۲ فرصت را از دست داد.

نخستین تعویض پرسپولیس در این دیدار در دقیقه ۷۸ رخ داد که امید عالیشاه به جای بشار رسن به زمین آمد. پس از این تعویض پرسپولیس باز هم هجومی‌تر شد و در دقیقه ۸۲ فرصت مناسبی نصیب ترابی شد اما شوت این بازیکن با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۸۷ یک فرصت مناسب نصیب شهرخودرو شد که بیرانوند توپ را دریافت کرد.

با این‌حال تیم شهرخودرو در دقیقه ۳+۹۰ روی ارسال امین قاسمی نژاد و ضربه سر فرشاد فرجی موفق شد به گل برسد و در نهایت پیروز این میدان شود.در این دیدار فرشاد فرجی، اکبر صادقی و امین قاسمی نژاد از شهرخودرو و سیامک نعمتی از پرسپولیس کارت زرد گرفتند.
Share/Save/Bookmark