داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
امام جمعه زابل در خطبه های آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در مصلی المهدی(عج)،
تیم مذاکره با همدلی و همزبانی حماسه ماندگاری در تاریخ خلق کردند
کد مطلب: ۳۹۰۵۶
تاریخ انتشار:جمعه ۲۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۷
حجت الاسلام والمسلمین کیخا با اشاره به جمعه ۲۶ تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی گفت: شورای نگهبان به تعبیر مقام معظم رهبری ، نبض نظام اسلامی و مانع انحراف نظام است.
تیم مذاکره با همدلی و همزبانی حماسه ماندگاری در تاریخ خلق کردند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان در مصلی المهدی(عج) اظهار داشت: خودم و شما بزرگواران را به تقوا دعوت می کنم به رعایت حدود الهی و احترام به احکام شرعی. از فرصتها استفاده کنیم فرصتهای پایانی ماه مبارک رمضان است.

وی افزود: سعی کنیم به معنای واقعی کلمه مسلمان باشیم در وحله اول باید سرزمین دل را با عقاید و باورهای پاک آراسته کنیم، بوسیله ایمان به توحید،عدل، نبوت، امامت و معاد، دل انسان منور به نور خدا می شود با این عقایدی که واجب هم هست. هرچه قدر این اعتقادات محکم تر باشد بروز این نورها بیشتر است. مرحله بعد بروز ایمان در زندگی و اعمال و گفتار انسان است.

کیخا بیان کرد: در قبر هم از اصول دین سوال می شود هم از فروع دین. اگر شخص نمره قبولی در اصول دین گرفت نوبت به فروع دین می رسد. اولین سوال در فروع از نماز استت.از همه اینها سوال می شود.

امام جمعه زابل افزود: ما وظیفه داریم بعد از اینکه دل و جانمان را با عقاید پاک نورانی کنیم، سعی کنیم این عقاید را در زندگیمان وارد کنیم . اگر اینگونه باشیم در دنیا و اخرت سعادتمندیم.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در خطبه های دوم گفت: به برکت توکل برخدا و ایستادگی و استقامت ، ملت بزرگ ایران اسلامی در صحنه نبردی دیگر پیروز و سربلند شد.

وی تصریح کرد: تیم مذاکره کننده ایران که رهبر معظم انقلاب آنان را فرزندان غیور،با تقوی و شجاع ایران اسلامی معرفی نمودند، توانستند با یاری خداوند متعال از حقوق هسته ای این ملت بزرگ دفاع کنند.

کیخا رمز شرف و عزت و سربلندی ملت ایران را مطیع فرمان الهی بودن دانست و گفت : شکر گزار این عزت و شرف و آقائی که عطیه ی خداوند متعال است باشیم. خداوند متعال می فرمایند: " ان العزة لله جمیعا"

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه سخنانش با اشاره به ایستادگی و مقاومت مردم ایران در برابر تحریم ها گفت: ملت بزرگ ایران اسلامی در برابر حملات نظامی استکبار جهانی ایستادگی کرد. در برابر مشکلات اقتصادی و تحریم ها ایستادگی کرد و بر سر عهدش با خدای خود باقی ماند.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا افزود: امروز دشمنان اسلام فهمیدند که در واقع خودشان را تحریم کرده بودند. در این تحریم ها، استعدادهای درونی این ملت بزرگ کشف شد و توانستیم در بسیاری از فناوریها و دست آوردها مستقل شویم.

کیخا در ادامه از تیم مذاکره کننده تشکر نمود و گفت : از تیم مذاکره کننده تشکر می کنیم که استقامت کردند و گوش به فرمان ولی فقیه بودند و با همدلی و همزبانی این حماسه ماندگار در تاریخ را خلق کردند و از ملت بزرگ و ولایتمدار ایران اسلامی تقدیر و تشکر می کنیم.

وی در ادامه سخنانش افزود : مراقب باشیم وقتی دشمن از یکجا شکست بخورد از راه دیگری وارد می شود. همدل و مهزبان بوده و مراقب تفرقه افکنی دشمن باشیم. دشمن حملات فرهنگی اش را افزایش داده، مواظب ماهواره ها باشیم. مسئولین محترم هم به کارهای فرهنگی جدی ترو به روزتر ورود کنند.

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه سخنانش در رابطه با کارهای فرهنگی افزود: برای نشاز کودکان ، نوجوانان و جوانان برنامه داشته باشید. اماکن تفریحی را بیشتر کنید.قسمتی از بودجه مواد مخدر را به ساخت ورزشگاه و حمایت تیم های ورزشی و کارهای فرهنگی در مساجد اختصاص دهید.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا با اشاره به جمعه ۲۶ تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی گفت: شورای نگهبان به تعبیر مقام معظم رهبری ، نبض نظام اسلامی و مانع انحراف نظام است. برای همه این عزیزان آرزوی موفقیت داریم وبیان می کنیم که دشمن سعی دارد شورای نگهبان را تضعیف کند و همه باید مواظب باشیم.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark