داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
حضور پرشور بسیجیان و خانواده های شهدا در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی؛
سردار سلامی: به برکت شهدا همه جهان اسلام به میدان جهاد تبدیل شده است
کد مطلب: ۶۸۶۱۲
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
همزمان با برگزاری این کنگره بزرگ، استقبال بی نظیری از سوی جوانان بسیجی و خانواده های معظم شهدا از این مراسم صورت گرفت و سکوهای ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی پیش از آغاز برنامه مملو از جمعیت شد.به گزارش اوشیدا به نقل از راه دانا؛ کنگره بزرگداشت ۹۲ هزار شهید بسیجی صبح امروز با جمع بسیاری از بسیجیان و خانواده های شهدا در مجموعه ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد.
در این مراسم «سرلشکر حسین سلامی» فرمانده کل سپاه، «سردار غلامرضا سلیمانی» رئیس سازمان بسیج و «سردار یزدی» فرمانده سپاه محمدرسول‌الله(ص) و حجت‌الاسلام محمدرضا تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین حضور داشتند.

همزمان با برگزاری این کنگره بزرگ، استقبال بی نظیری از سوی جوانان بسیجی و خانواده های معظم شهدا از این مراسم صورت گرفت و سکوهای ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی پیش از آغاز برنامه مملو از جمعیت شد.برگزاری ۴۰هزار یادواره شهدا در گرامیداشت هفته بسیج
در آغاز این مراسم، «سردار یزدی» فرمانده سپاه محمدرسول‌الله(ص) با اشاره به رشادت های شهدای بسیج گفت: در هفته بسیج در سراسر کشور گرامیداشت این شهدا برگزار شد.
وی به برگزاری مسابقات ورزشی فرهنگی و هنری و مسابقات متنوع دیگری اشاره کرد و گفت: در هفته بسیج مسابقات زیادی با عناوین مختلف برگزار شد و در این مسابقات بسیجیان سراسر کشور شرکت کردند.

فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) ادامه داد: اقشار بسیج در این ایام ۴۰هزار یادواره شهدا برگزار کردند‌ و در خصوص تهیه جهیزیه، محرومیت زدایی و سایر عرصه ها فعالیت های مثبتی داشتند.


سردار سلامی: به برکت شهدا همه جهان اسلام به میدان جهاد تبدیل شده است

در ادامه برنامه سردار سلامی، فرمانده کل سپاه به ایراد سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: امروز در این فضای ملکوتی و آسمانی و بهشتی که‌ معطر به اسم ۹۲ هزار شهید بسیجی است و میهمان آن ارواح طیبه هستیم، ما امروز کهکشانی از ستاره های پر فروغ را در آسمان حماسه‌های جاوادن اسلام‌ و ایران در اختیار داریم.

وی افزود: آن ها نمونه های مجسم و تندیس های زنده وفاداری، فداکاری،استقامت و نشانه های کرامت و شرف و فضیلت‌ملت بزرگ‌ ایران هستند.

سردار سلامی با بیان اینکه شهدا تصویرگر عزت‌ما هستند، گفت: بدون این عزیزان ما مقتدر و مستقل نخواهیم بود. شهدا مسیری برای آزادی مسلمان از بردگی مدرن ساختند. امروز به برکت شهدا همه جهان اسلام به میدان جهاد تبدیل شده است و مستکبران در حال فرار هستند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شهدا آگاهی بخش هستند و همچون چراغ در شب های تیره راه نشانمان می دهند، گفت: امروز لبنان و حزب الله در مقابل صهیونیست ها مقتدر و قدرتمند ایستاده اند و هرگاه دشمن بخواهد حرکتی کند، حزب الله آنها را در همان آغاز خفه می کند.

سردار سلامی با اشاره به وقایع امروز در کشورهای اسلامی گفت: عراقی ها از هویت دینی و شرف ملی خود در مقابل فتنه سعودی و امریکایی دفاع می کنند.

وی افزود: ایران اسلامی در هفته های گذشته سیلی محکم دیگری را به صورت آمریکا و استکبار نواخت، دشمن در فتنه اخیر می خواست سریال شکست های پی در پی خود در ایران را جبران کند و با تحریم و جنگ روانی برای خود فرصتی بسازد و موجودیت ایران را تهدید کند. دشمن تصور می کرد در این اتفاقات ملت در مقابل نظام می ایستد. اما دشمن فاقد عقلانیت راهبردی است و محاسباتش همیشه ناقص و غلط است. دشمن می خواست حلقه های زنجیره استراتژی خود را در ایران‌ کامل کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه آمریکا برای همه ملت های جهان جز فقر و عقب ماندگی و تاراج ثروتشان چیز دیگری نداشته است گفت: حنای آمریکا دیگر در ایران رنگی ندارد و ما فداییان ملت ایران هستیم.

سردار سلامی تصریح کرد: دشمن می خواست حلقه های زنجیره های استراتژی خود را در ایران‌ کامل کند اما به دشمنان میگویم از خط قرمزها عبور نکنید چرا که ملت بیدار و آگاه‌ و هوشیار است، باید به این ملت احترام‌گذاشت و آن هارا عزیز داشت و برای آن ها تلاش کرد.

در ادامه مراسم پیکر سه شهید گمنام توسط بسیجیان تشییع شد.


در بخش دیگری از این مراسم گروه سرود متشکل از بسیجیان سرودی در مدح و ثنای بسیج و بسیجیان سرودند.
Share/Save/Bookmark