داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
(تصاویر) بقایای داعش؛ مردها در زندان، زنان و کودکان در اردوگاه
کد مطلب: ۶۹۲۴۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
حسکه در شمال سوریه که اکنون در کنترل کردهای این کشور است محل نگهداری هزاران داعشی سابق است. مردها در زندان و زنان و کودکان هم در کمپ نگهداری می‌شوند.

هزاران تروریست داعشی که زمانی در صفوف این گروه تکفیری مشغول کشتار مردم عراق و سوریه بودند اکنون در زندان به سر می‌برند و کشورهایشان هم تلاش می‌کنند از زیر بار مسئولیت پذیرش آنها فرار کنند.

به گزارش فرارو، حسکه در شمال سوریه که اکنون در کنترل کردهای این کشور است محل نگهداری هزاران داعشی سابق است. مردها در زندان و زنان و کودکان هم در کمپ نگهداری می‌شوند.

نگهداری این همه زندانی داعشی درحالی است که کردهای سوریه و البته مقامات عراقی بارها به کشورهای عربی و اروپایی در مورد تحویل گرفتن این افراد هشدار داده‌اند اما به جز چند کشور معدود، بقیه حاضر نیستند شهروندان خود را تحویل بگیرند.

محمد محمود یک داعشی اهل سوریه که در این زندان است می گوید: ما می خواهیم بدانیم سرنوشت ما چه می شود؟ ما نمی دانیم خانواده ما زنده اند یا مرده، در سوریه هستند یا در خارج. ما می خواهیم از سرنوشت خود مطلع شویم.

زندان حسکه قبلا مدرسه بوده است. در این زندان نور طبیعی بسیار کم است و هوا مملو از بوی عرق و خاک سنگین است.

زنان و کودکان داعشی نیز در اردوگاه الهول زندگی می کنند. اردوگاه مملو از چادرهای سفید است که سرپناهی برای زنان و کودکان داعشی است.

Share/Save/Bookmark