داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
گزارش اوشیدا از شهیدی که مایه افتخار سیستان و بلوچستان شد؛
حاج قاسم بزرگ مردی از دیار آفتاب/ شجاعت و دلیری بارزترین ویژگی قائم مقام لشکر ۴۱ ثارالله
کد مطلب: ۵۶۷۳۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲
حاج قاسم میرحسینی قائم مقام لشکر ۴۱ ثارالله را کمتر کسی است که نشناسد چرا که خبر رشادت ها و جوانمردی های او ایران را دربرگرفته است.
حاج قاسم بزرگ مردی از دیار آفتاب/ شجاعت و دلیری بارزترین ویژگی قائم مقام لشکر ۴۱ ثارالله
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ خطه سیستان، خطه شهید پرور، مردان خدا و دلیر است که در این راستا می توان گفت شهید میرحسینی با عملکرد بسیار خوب خود در دوران دفاع مقدس به عنوان یک نمونه از مردان بی باک این دیار که در راه ولایت از هیچ مجاهدتی حتی نثار جان خود نیز دریغ نمی کنند به شمار می رود.

 
حاج قاسم میرحسینی، با تدبیر و درایت خود در جنگ تحمیلی در کنار سردار قاسم سلیمانی شگفتی های بسیاری را رقم زد که این رشادت ها جز در قامت این دو بزرگوار در قامت کس دیگری نمی گنجید.

 
برادر شهید میرحسینی به خبرنگار اوشیدا گفت: حاج قاسم به عنوان چهارمین فرزند خانواده در یکی از روزهای گرم مرداد ۱۳۴۲ در یک خانواده متدین در روستای صفدر میر بیک دیده به جهان گشود.

 
عباس میرحسینی ادامه داد: دوران دبستان و راهنمایی را در جزینک و دوران دبیرستان را نیز در دانشکده کشاورزی با موفقیت طی کرد و سپس به طور نیمه وقت با حضور در سپاه پاسداران به یاری محرومان شتافت و پس از آن نیز با سپری کردن دوره عالی فرماندهی در تهران در سال ۱۳۶۱ فرماندهی یک گردان به وی واگذار شد.

 
وی افزود: قاسم از ایمان و دینداری خاصی برخوردار بود به طوری که همیشه در انجام واجبات و مستحبات پیشگام بود و در این راستا هیچ گاه از او کوتاهی ندیدیم.

 
میرحسینی ادامه داد: شهید میرحسینی در سال ۱۳۶۳ در عملیات بدر به شدت مجروح شد و در این راستا مجبور به دوری از جبهه های  جنگ شد اما با این حال دست از مجاهدت برنمی داشت و با حضور در مدارس جوانان را به دفاع از مرز و بوم تشویق می کرد.

 
وی با بیان اینکه، قاسم در سال ۱۳۶۴ قائم مقام لشکر ۴۱ ثارالله شد ادامه داد: به گفته همرزمان شهید میرحسینی، وی در جنگ یکی از چهره های شگفتی ساز بود به طوری که در سخت ترین شرایط با شجاعت و دلاوری رزمندگان را حمایت و رهبری می کرد و با تغییر راهبرد و تاکتیک نمی گذاشت صدمه ای به آنان وارد شود.

 
برادر شهید ابراز داشت: قاسم با وجود اینکه، فرمانده یک لشکر بود نه تنها فروتن تر از قبل شد بلکه در بسیاری از مواقع در عملیات شناسایی نیز خود پیشگام بود و در راه پیروزی جنگ از هیچ تلاشی فروگذار نبود.

 
میرحسینی تصریح کرد: قاسم با حضور درعملیات کربلای پنج که سخت ترین و پیچیده ترین عملیات تاریخ هشت سال دفاع مقدس به شمار می رود با اصابت تیر مستقیم دشمن به پیشانی در ۲۰ دی ماه ۱۳۶۵ در حالی که تنها ۲۳ سال داشت به مقام رفیع شهادت نائل شد.

 
وی با بیان اینکه، در عملیات کربلای پنج شمار زیادی از رزمندگان اسلام به شهادت رسیدند خاطرنشان کرد: شهدا رفتند تا اسلام و ایران باقی بماند بنابراین انتظار می رود مردم و مسولان با پیروی از شهیدان راه آن بزرگواران را ادامه دهند تا پرچم انقلاب همچنان سرافراز در جهان بالا باشد.

 
گفتنی است؛ شهید قاسم میرحسینی در عملیات های زیادی از قبیل رمضان، فتح فاو، والفجر هشت و کربلای پنج جان فشانی های زیادی از خود نشان داده بود.

 
انتهای پیام

Share/Save/Bookmark